Auros Global, Yeniden Yapılanma Planının Ardından Normal Faaliyetlerine Devam Etmeyi Bekliyor

FTX çöküşünde 20 milyon dolarlık bir riskten muzdarip olduğu bildirilen kripto para ticaret şirketi Auros Global, bir yeniden yapılandırma planını uyguladıktan sonra normal faaliyetlerine devam etmeyi planladığını belirten bir bildiri yayınladı.

FTX’in çöküşünün ardından, kripto para ticaret şirketi, “kendisini, borç verenlerin geri çağırmalarını karşılamak için acil likiditenin yetersiz olduğu bir konumda bulduğunu” paylaştı. Ancak üst yönetimi, FTX bulaşmasının neden olduğu fırtınayı atlatabileceklerinden emindi.

Açıklamada Auros ayrıca, yeniden yapılandırma planı hazırlanırken mevcut yönetim ekibinin harici bir danışmanlık firmasının gözetiminde “yetkili yöneticiler” sıfatıyla ticarete devam etmesine izin veren bir tür yeniden yapılandırma programı için başvurduğunu ortaya koyuyor.

Kripto para ticaret firması, yeniden yapılandırma planı tamamen uygulandığında operasyonların normale döneceğini tahmin ediyor.

Şirket ayrıca, işletmelerin “bilançoyu ödeyemediği” ancak “nakit akışını ödeyemediği” durumlarda genellikle yürürlüğe giren “hafif dokunuşlu” geçici tasfiye emri için başvurduğunun altını çizdi. Bu, şirketin nakit akışı iflas sorunlarının kurumsal bir yeniden yapılanma ile hızlı ve etkili bir şekilde çözülmesini sağlar.

İlişkili: BlockFi, dondurulmuş kriptoyu cüzdan kullanıcılarına iade etmek için harekete geçti

1 Aralık’ta Cointelegraph, Auros Global’in FTX bulaşması nedeniyle toplamda yaklaşık 3 milyon dolar değerindeki 2.400 Wrapped Ether (wETH) tutarında merkezi olmayan bir finans kredisinin anapara geri ödemesini kaçırdığını bildirdi.

Auros Global, FTX’in çöküşünün ardından zorluklarla karşı karşıya kalan ve sayıları giderek artan şirketler arasında yer alıyor. FTX, Sam Bankman-Fried liderliğindeki diğer birkaç şirketle birlikte 11 Kasım’da Bölüm 11 için iflas başvurusunda bulundu.

Yorum yapın