Art Basel Miami’de Nft’ler, Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar Ve Longevity Intersect

Art Basel’in uluslararası sanat fuarının tasarlandığı İsviçre’deki ilk galeri vitrinlerinin ötesine geçmesi gibi, daha uzun ve daha tatmin edici yaşam arayışı bilim kurgu romanlarının konusundan gerçek, uygulanabilir bilime dönüştü.

Şimdi sanatın evrimi, Uzun Ömür Bilim Vakfı’nın Triptych ve dijital sanatçı Nikita Replyanski ile ortaklık, Miami Beach’teki Art Basel sırasında seviye atladı. bu ortaklık Yaz aylarında, değiştirilemez tokenlerden (NFT’ler) oluşan bir koleksiyonun piyasaya sürüleceği duyurulmuştu. Uzun Ömür Hacimleri”, uzun ömür projeleri için LSF araştırma hibelerinin finanse edilmesine yardımcı olacaktır.

Replyanski, küratörlüğünü Trippy Labs’ın üstlendiği yıldızlarla dolu, son teknoloji bir NFT etkinliği olan Beyond Basel’de LSF ile olan da dahil olmak üzere kendi çalışmalarını ve işbirliklerini gösterdiğini söyledi.

“Tüm sanatım, teknolojinin insanlığın dönüşümünden ilham alıyor” dedi.

Replyanski, LSF ile yaptığı çalışmanın temel ve deneysel bilim hakkındaki tutumları değiştirmeye yardımcı olacağını umuyor. Replyanski, “Bunun gibi projeler aracılığıyla geleceğin tıp ve bilim imajını şekillendirmeye katıldığımı düşünmeyi seviyorum” dedi.

Motorica ile biyonik/robotik eller tasarlamaya dahil olduğu yaklaşık on yıl boyunca çalışmaları, teknoloji ve hümanizmin kesişim noktasıyla bağlantılıydı. Replyanski, günümüzde engelli insanlar tarafından kullanılan çeşitli tasarım çizgilerini geliştirmek için mühendislerle işbirliği yaptı. Sanatsal protezleriyle modeller, dünyanın protezleri ve sakatlıkları algılama biçimini dönüştürmek için tasarlanan moda şovlarına ve fotoğraf çekimlerine katılıyor.

Replyanski'nin biyonik protez tasarımlarından biri

Replyanski’nin biyonik protez tasarımlarından biri

“Tabii ki biyoloji ve tıbbın büyük rol oynadığı transhümanizm değerleri konusunda çok tutkuluyum” dedi. çalışmanızın sonuçları hayatları nasıl değiştirebilir?”

Sanat Dünyasında NFT’ler

Olaylar gelişir. Bilim gelişir. Sanat gelişiyor ve NFT’ler medyanın evrimini yeniden tanımlamada önemli bir rol oynuyor. Art Basel gibi etkinlikler, deneyimsiz bir izleyici kitlesinin bu ortam için var olan potansiyele maruz kalması için bir fırsattır.

Replyanski, “NFT topluluğu ve genel olarak dijital sanat için bu tür etkinliklerin rolü çok büyük” dedi. “Her şeyden önce, dijital sanatın bir tür olarak gelişmesi, onu markaları ve galerileri temsil eden geleneksel sanat izleyicisine açması. Tabii ki, NFT topluluğunun sınırlarını genişletiyor. Bu tür olaylar sayesinde birçok kişinin NFT’lere karşı tutumunu değiştireceğine eminim.”

Instagram beslemesi gibi daha kapalı bir ortam yerine bir izleyici kitlesiyle yüz yüze etkileşim kurma fırsatına sahip olmanın, daha büyük bir deneyime ve iletmeye çalıştığı sanatsal ifadelerin daha özgün bir ifadesine olanak sağladığını söyledi.

Replyanski, “Bağlam, herhangi bir sanat eseri için çok önemlidir” dedi. “Devasa ekranlarda kendinizi içine kaptırmak, insanların parçalarımı sık sık gördüğü bir Instagram akışında gezinmekle kıyaslanamaz. Sanatımla başka bir iletişim düzeyi. kendilerini benim dünyama kaptırın.”

Bu, sanatçılar için son derece önemlidir, özellikle de yatırımcılar alternatifler ararken finansal piyasaların durumu göz önüne alındığında. “Ayı piyasası sayesinde, hala NFT’lerin hızlı para kazanma yolu olmadığını, ancak bir yaratıcının sanatının kendini gerçekleştirmesi için tam teşekküllü bir platform veya web3 proje geliştirme için bir niş olduğunu düşünen insanlar var” dedi. “NFT topluluğu içinde kendi küçük evrenimi inşa etmek için zaman ve para yatıranlardan biriyim. yakın gelecekte ortaya çıkıyor.”

Nikita'nın önceki NFT sanat eserlerinden biri olan Flora.  Çalışmalarının daha fazlasını burada görüntüleyin.

Nikita’nın önceki NFT sanat eserlerinden biri olan Flora. Çalışmalarının daha fazlasını görüntüleyin burada .

Sivil Toplum Kuruluşları için NFT’ler

Replyanski, Longevity Science Foundation gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar için potansiyel NFT’ler konusunda özellikle heyecanlı olduğunu söyledi.

“Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için NFT ödülleri, onları desteklemek isteyenler için yeni bir katılım aracıdır” dedi. Bu, bir Web3 hayır kurumunun yaşamına katılmak isteyen herkes için açık bir kapıdır. Sadelik, erişilebilirlik, oyunlaştırma veya DAO’da oy kullanma yeteneği. Sanatçı için bu, vizyonunu ve temaya katılımını göstermek için bir fırsat.”

Sagacity, Nikita Replyanski tarafından.  En son dijital sanatı olan bu NFT'den elde edilecek gelir, Uzun Ömür Bilim Vakfı'nı destekleyecek.

Sagacity, Nikita Replyanski tarafından.

En son dijital sanatı olan bu NFT’den elde edilecek gelir, Uzun Ömür Bilim Vakfı’nı destekleyecek.

Uzun Ömür Bilimi Vakfı, insan ömrünü uzatmaya adanmış, kâr amacı gütmeyen küresel bir kuruluştur. Son zamanlarda, LSF daha da geliştirildi ABD’deki varlığı Miami’de yeni bir genel merkez ve atanan başkan ve CEO Lisa Ireland ile. NFT’ler, LSF’nin son teknoloji uzun ömür araştırmasını finanse eden çalışmalarını ilerletmede değerli bir rol oynayacaktır. Nikita’nın “Longevity Volumes” koleksiyonu, insanlar ve teknoloji arasındaki ilişkiyi araştırıyor ve gelir doğrudan LSF’yi desteklemeye gidecek.

ile ortaklaşa malzeme sağlanmaktadır. LSF

Yorum yapın