Argo Blockchain Yetersiz Fon Bildirdi, Bölüm 11 Iflasını Önleyebileceğinin ‘Garantisi Yok’

Kripto madenciliği şirketi Argo Blockchain, iflas başvurusunda bulunmaktan kaçınmak amacıyla varlıklarını satmak için pazarlık yaptığını ve “bir ekipman finansman işlemine girmeye” çalıştığını söyledi.

Argo Blockchain, 12 Aralık’ta yaptığı duyuruda, bir ay içinde faaliyetlerine devam etmek için yetersiz fona sahip olma riskiyle karşı karşıya olduğunu ve belirli varlıkları satmak için “ileri müzakerelerin” ortasında olduğunu söyledi. Madencilik firması, Amerika Birleşik Devletleri’nde Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunmadığını söylese de, şirketin mali durumuyla ilgili “yanlışlıkla yayınlanan materyaller”, 9 Aralık’ta Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE) ve Nasdaq’ta alım satım işlemlerinin askıya alınmasına yol açtı.

Argo, 12 Aralık itibarıyla Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladığını bildirdi, ancak yayınlandığı tarihte LSE’de kayıtlı herhangi bir veri yoktu. Madencilik firmasının hisseleri 8 Aralık’ta Nasdaq’ta 0,69 dolardan ve LSE’de 6,70 pounddan kapandı.

Argo, “Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde gönüllü Bölüm 11 iflas başvurusu dışında işlemi tamamlayabileceğinden umutlu, ancak Şirketin böyle bir dosyalamadan kaçınabileceğine dair bir güvence yok” dedi. “Şirket, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi’nden adi hisselerinin kotasyonunu eski haline getirmesini talep etti ve bunun mümkün olan en kısa sürede gerçekleşmesi bekleniyor.”

Madencilik firması, Ekim ayında, faaliyetlerini sürdürmek için gerekli sermayeyi toplayamazsa “yakın vadede” nakit akışının negatif olma riskiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi. Argo, ayı piyasasının ortasında, 2021’de kripto destekli kredi anlaşmaları sağladığı Galaxy Digital’den aldığı bir krediyi ödemek için madencilik yaptığı Bitcoin (BTC) varlıklarının bir kısmını sattığını bildirdi.

30 Kasım itibariyle Argo, 126 BTC ve Bitcoin eşdeğerine sahip olduğunu bildirdi. Kripto para biriminin fiyatı, yayınlandığı tarihte 17.033 dolardı.

İlişkili: Batı Teksas’taki Argo Blockchain tesisi, Mayıs ayında Bitcoin madenciliğine başlamayı bekliyor

Argo, Bölüm 11’e başvurursa, bu, bir ayı piyasasının ortasında mali zorluklar bildiren bir dizi kripto firmasının sonuncusu olacaktır. Birçok küresel düzenleyici ve yasa koyucu, kripto pazarına yönelik eleştirilerde Terraform Labs, Celsius Network, Voyager Digital, BlockFi ve son olarak FTX’in çöküşüne işaret etti.

Yorum yapın