Apple Watch’ın Düşme Algılama Özelliği Minnesota ve Ohio’da İki Hayatı Nasıl Kurtardı? – apk haber

Apple Watch, sağlık takibi ve acil durum bildirimi için yavaş yavaş mükemmel bir teknoloji haline geliyor.

Apple Watch, sağlık takibi ve acil durum bildirimi için yavaş yavaş mükemmel bir teknoloji haline geliyor.

Apple Watch’ın Düşme Tespiti özelliği, Minnesota ve Ohio’da iki kişinin ayrı kazalarda kurtarılmasıyla değerini bir kez daha kanıtladı. İşte böyle oldu.

Düşme Tespiti özelliği ilk olarak Apple tarafından 2018’de Apple Watch Series 4’ün piyasaya sürülmesiyle tanıtıldı. O zamandan beri bu özellik, özellikle kazalar veya bayılmalardan sonra olmak üzere sıkıntılı zamanlarda bireylere yardımcı olma becerisiyle büyük beğeni topladı.

Son zamanlarda, bu hayat kurtaran özellik, Apple’ın Düşme Tespiti sayesinde Minnesota ve Ohio’da iki kişinin ayrı olaylarda kurtarılmasıyla değerini bir kez daha kanıtladı.

AYRICA OKUYUN: Apple Watch 911’i Otomatik Çeviriyor ve Aortu Yırtılan Kadının Hayatını Kurtarıyor

MacRumors tarafından hazırlanan bir habere göre, Michael Brodkorb adlı bir Apple Watch kullanıcısı, Minnesota’da bir vur-kaç olayının kurbanı oldu. Neyse ki Apple Watch, Düşme Algılama özelliğini kullanarak darbeyi algılayabildi ve hareket edemediğinde otomatik olarak 911’i aradı. Brodkorb, “Sadece şok oldum,” dedi. “Yani, sadece bir aracın çarpmasının nasıl bir şey olduğunun katıksız gücü.” Düşme Algılama özelliği de ailesini uyardı ve sonuç olarak anında yardım alabildi. Brodkorb, “Kesinlikle hayat kurtaran bir araç,” dedi.

Ohio, Cincinnati’de farklı bir olayda, William Fryer adlı 83 yaşındaki bir adam Ohio Nehri Yolu boyunca yürürken dizleri çözüldüğünde yere yığıldı. Fryer’ın Apple Watch’ı düşüşü algıladı ve hemen acil servisleri çağırırken kızına da haber verdi. Yakınlarda kimse olmadığı için Apple Watch ve Düşme Algılama özelliği olmasaydı yaşlı adamın başı dertte olabilirdi.

Yorum yapın