Apple Watch için Plug On Messenger Uygulamasını Çekmek İçin Meta; Kullanıcılar iPhone Kullanarak Yanıt Vermelidir – apk haber

Messenger, Apple Watch desteğini sonlandırıyor.  (Resim: Meta)

Messenger, Apple Watch desteğini sonlandırıyor. (Resim: Meta)

Apple Watch’unuzda Messenger uygulamasını kullanıyorsanız, işte size hoş olmayan bir haber: Facebook’un ana şirketi Meta, Apple Watch için Messenger uygulamasını sonlandırıyor.

Apple Watch’unuzda Messenger uygulamasını kullanıyorsanız, işte size hoş olmayan bir haber: Facebook’un ana şirketi Meta, Apple Watch için Messenger uygulamasını sonlandırıyor.

TechCrunch’a göre, Messenger uygulaması zaten yüklü olan Apple Watch kullanıcıları, uygulamanın 31 Mayıs’tan sonra Apple Watch’larda kullanılamayacağını belirten bildirimler alıyor. Ancak, kullanıcılar Messenger için bildirim almaya devam edecek, ancak iPhone’larından kısa mesajlara yanıt vermek zorunda kalacaklar.

TechCrunch’a konuşan bir Meta sözcüsü, “İnsanlar eşleştirildiğinde Apple Watch’larında Messenger bildirimleri almaya devam edebilir, ancak Haziran ayının başından itibaren artık saatlerinden yanıt veremeyecekler” dedi.

Meta’nın, kullanıcıların uygulamayı orada kullanmaya devam edebilmesi için web, masaüstü ve iPhone gibi diğer platformlarda mesajları uçtan uca şifreli hale getirmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

Apple Watch’taki Messenger uygulaması desteğinin sona ermesi, uygulama bir iPhone’a bağlanmasına gerek kalmadan bağımsız çalıştığı için, uygulamayı bileklerinde kullanarak küfreden çok sayıda kullanıcı için rahatsız edici olacaktır.

Meta, Uber, Twitter ve Slack dahil olmak üzere Apple Watch’taki ilgili uygulamalarını öldüren, büyüyen popüler hizmetler listesine katılacak.

Ancak şirket, diğer mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile WearOS için yerel destek getiriyor ve yakında Android kullanıcıları WhatsApp mesajlarını doğrudan bileklerinden yanıtlamayı bekleyebilirler.

Yorum yapın