Apple, Twitter’ı App Store’dan Kaldırmayı Asla Düşünmedi – apk haber

Elon Musk, Twitter’ın Apple’ın App Store’undan potansiyel olarak kaldırılmasıyla ilgili yanlış anlaşılmanın Apple CEO’su Tim Cook ile yaptığı görüşmenin ardından giderildiğini tweetledi.

Musk bir tweet’te “Tim, Apple’ın bunu asla düşünmediğini açıkça belirtti.” Dedi.

Daha önce Musk, Apple’ın “Twitter’ı App Store’dan alıkoymakla tehdit ettiğini” tweetledi ve Apple buna yanıt vermedi. Ancak Cupertino’daki Apple Park’ı ziyaret ettikten sonra Elon Musk ve Tim Cook aralarındaki farklılıkları çözdüler.

Musk ayrıca, Apple’ın Twitter’da reklam vermeyi “çoğunlukla” durdurduğunu ve doğrudan Tim Cook’un peşine düştüğünü ve “@tim cook burada neler oluyor?”

Twitter ve Apple arasındaki farkların hemen çözülmesi takdirle karşılansa da, Apple’ın App Store’da uygulama içi satın almalar için yazılım geliştiricilerden aldığı %30’luk ücret konusunda durumun hâlâ açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Aslında Musk, takipçilerine Apple’ın “gizlice” %30 vergi uyguladığını bilip bilmediklerini sormaya devam etmişti.

“Bu, medeniyetin geleceği için bir savaş. Musk, Apple’ı hedef alırken tweet attı.

Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games ile önceki bir hukuk savaşına atıfta bulunan Musk, Apple ile “savaşa girmek” konusunda şaka bile yaptı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın