Apple, Karma Gerçeklik Başlığı İçin 5 Haziran Etkinliğini Düzenliyor: Ne Bekliyoruz?

Son güncelleme: 19 Mayıs 2023, 12:09 IST

XR kulaklığı, gelecek ay WWDC 2023 açılış konuşmasında tanıtılabilir

XR kulaklığı, gelecek ay WWDC 2023 açılış konuşmasında tanıtılabilir

Apple, önümüzdeki ay WWDC 2023 açılış konuşması dizisinin bir parçası olabilecek ilk XR kulaklık platformunu piyasaya sürmeye hazır.

Apple WWDC 2023, yeni iOS, iPadOS ve macOS sürümleri hakkında daha fazla ayrıntı alacağımız 5 Haziran’da başlıyor. Ancak bu yılki Apple geliştirici etkinliğinin, Apple’ın birkaç yıldır üzerinde çalıştığı bildirilen Karma Gerçeklik (XR) kulaklığı şeklinde özel bir şeye sahip olması bekleniyor.

Apple ürünü resmi olarak onaylamadı, ancak birden fazla rapor, 5 Haziran’da kulaklık için söylentilere konu olan xrOS platformunun açıklanacağı özel bir etkinliğin sıralandığını ima ediyor. WWDC 2023 açılış konuşmasının, Apple XR kulaklık için yeni yazılımın dünyanın önünde sergileneceği platform olması muhtemeldir.

Apple XR kulaklığı, büyük beklentiler ve şüphecilikle geliyor. Şirket, yıllar boyunca karmaşık ürünlerden uzak durdu ve daha önce Apple CEO’su Tim Cook’un şirketin genişleyen XR ekosistemi yerine Artırılmış Gerçeklik (AR) Gözlüklerine odaklanmasını istediği öne sürülmüştü.

Aslında, Apple dahili olarak ürün stratejisi hakkında sorgulandı ve bazı yöneticiler ürün, kullanım durumu ve kesinlikle onu sınırlı bir kitleye çekici kılabilecek 2000 ila 3000 ABD Doları (yaklaşık 1,65 lakh) arasındaki ağır fiyat etiketi hakkında endişeli. izleyici seti.

Apple, cihazda çalışan yazılım üzerinde daha iyi kontrol sağlamanın yanı sıra kulaklık desteği için üçüncü taraf uygulamalarla ortaklık sağlayan M serisi çipinden güç alan bir XR ekosistemi oluşturmak istiyor. Google, görünüşe göre gözden kaybolan ve Apple gibi bir markanın segmenti tekrar ilgi odağı haline getirmesinin ve diğerlerinin geri adım atmak zorunda kaldığı yerde başarılı olmasının yolunu açan Google Glass ile şansını denedi.

Apple WWDC 2023 açılış konuşması ayrıca bize iOS 17 sürümünü, iPadOS 17’yi, yeni adıyla macOS’u ve yeni watchOS 11’i verecek. Şirketin ayrıca yeni bir MacBook modeline sahip olması ve muhtemelen yaklaşan M3 silikonunun ayrıntılarını etkinlikte paylaşması bekleniyor. ilave olarak.

Yorum yapın