Apple iPhone SE 4 Lansman Planları İptal Edilebilir: Rapor – apk haber

Apple’ın 2024’te iPhone SE 4. nesil için bildirdiği planları, bu hafta ortaya çıkan yeni ayrıntılara göre rafa kaldırılmış olabilir. Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın bir sonraki SE modeli üzerinde büyük etkisi olabilecek ilginç bir gelişmeyi paylaştı.

Kuo, Apple’ın iPhone SE 2023 modelini piyasaya sürmekten tamamen vazgeçebileceğini ve çok fazla talep oluşturmaya devam eden mevcut serisine odaklanabileceğini ve şirketin arzı karşılamak için üretim sorunlarıyla karşı karşıya kalabileceğini belirtiyor.

Yeni iPhone SE sürümünün, iPhone X benzeri bir ekrana sahip tamamen yeni bir tasarıma sahip olduğu söyleniyor ve bu, her zaman SE varyantının fiyat aralığını zorlayacak, Kuo, Apple’ın daha yüksek üretim yatırımını haklı çıkaracağını düşünmediğini söylüyor. .

Apple genellikle eski iPhone bileşenlerini geri dönüştürdü ve SE modelleri için donanım iç kısımlarını yükseltti, ancak 2023 modelinin büyük bir yükseltme olması bekleniyordu, bu da daha yüksek bir fiyat etiketi anlamına geliyor.

iPhone SE modellerine olan talebin düşük olması, şirketin satış rakamlarının düşmesine neden oldu ve bu da gelecek yıl piyasaya başka bir iPhone SE varyantı sürmekten kaçınmak için bir başka güçlü neden haline geldi.

Düşen üretim maliyeti, Apple’ın önümüzdeki yıl içinde yaşanacak belirsiz ekonomik koşulların üstesinden gelmek için giderleri en aza indirmeye yönelik yenilenen yaklaşımının da bir parçası. Şirket, çok sayıda sektör raporuna göre iPhone Pro ve Pro Max sürümlerinin vanilya ve Plus modelinden daha fazla satılmasıyla talep yaratan daha yüksek fiyatlı ürünlerle son zamanlarda pazardaki odağını değiştiriyor.

Her iki durumda da, 2024 hala çok uzakta ve Apple’ın listesinde gelecek yıl için daha fazla dikkat gerektiren yeterince şey var. Yeni nesil iPhone modellerinde nihayet şarj için USB C olacak, çünkü AB karar verme tarihi yaklaşıyor. Ayrıca, Vietnam ve Hindistan’ın ideal alternatif merkezler olarak görüldüğü Çin’den üretimi taşımanın bir yolunu bulması gerekiyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın