Apple iPhone 15 Pro, Katı Hal Düğmelerini Bırakmak İçin, ‘Eylem’ Düğmesini Tutmaya Devam Ediyor: Rapor – apk haber

ABD merkezli teknoloji devi Apple, en son iPhone 15 serisini Eylül ayında piyasaya sürmeyi planlıyor. Lansman öncesinde, son raporlar şirketin yeni iPhone’lara katı hal düğmeleri ekleme fikrinden vazgeçtiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, yaklaşan iPhone 15 Pro modellerinde, geleneksel Sesli/Sessiz anahtarının yerini alacak özelleştirilebilir bir “Eylem” düğmesine sahip olması bekleniyor.

9to5Mac’in haberine göre Apple sertifikalı aksesuar üreticileri, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için Bilgisayar Destekli Tasarımlar (CAD’ler) üzerinde çalışıyor. Sesli/Sessiz anahtarının yeri.

MacRumors’un Bildirildiğine göre kullanıcılar, Apple Watch Ultra’daki “Eylem” düğmesine benzer şekilde Sesli/Sessiz, Rahatsız Etmeyin veya El Feneri gibi çeşitli sistem işlevlerini gerçekleştirmek için bu yeni düğmeyi özelleştirebilirler.

Mekanik düğmeler ile katı hal düğmeleri arasındaki fark, mekanik düğmelerin basıldığında hareket etmesi, katı hal düğmelerinin ise hareketi simüle etmek için iPhone içindeki Taptic Engines’e güvenmesidir.

Apple analisti Jeff Pu, katı hal düğmelerinin iPhone 15 Pro geliştirmesi sırasında karşılaşılan bazı “tasarım sorunları” nedeniyle önümüzdeki yıl iPhone 16 Pro’ya ertelendiğine inanıyor.

2007’deki ilk modelden bu yana her iPhone’da standart bir özellik olduğu için Sesli/Sessiz anahtarını kaldırmak önemli bir değişiklik olacaktır.

Ancak standart iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde geçişin olması beklendiği için bu değişikliğin yalnızca iPhone 15 Pro modelleriyle sınırlı olması bekleniyor.

En son CAD’ler, iPhone 15 Pro modellerindeki arka kamera çıkıntısının başlangıçta beklendiği kadar çıkıntı yapmayacağını da ortaya koyuyor.

İlgili bir haberde, Apple analisti Ming-Chi Ku’ya göre iPhone 15 Pro Max, şu anda Samsung, Google ve Huawei gibi üst düzey akıllı telefonlara özel bir teknoloji olan “periskop lens” içerecek.

Periskop lensin, iPhone 15 Pro Max’in Telefoto lensine entegre edilmesi ve arka kamerayla fotoğraf çekerken 6x’e kadar yakınlaştırmaya izin vermesi bekleniyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın