Apple, Hindistan’da Sağlık Verilerinin Gizliliği Kampanyasını Duyurdu: Bunun Anlamı Nedir?

Apple, Çarşamba günü sağlık verileri gizliliğinin önemini vurgulamak için yeni bir kampanya başlattı. Milyonlarca insan artık sağlık verilerini çok sayıda akıllı cihaz aracılığıyla çevrimiçi olarak izlediğinden, Hindistan da dahil.

Kampanya, bu yaz dünya çapında 24 bölgede yayın, sosyal medya ve reklam panolarında yayınlanacak.

Hindistan’da Kalküta, Mumbai, Delhi, Bengaluru, Chennai, Haydarabad, Pune ve Ahmedabad’da reklam panoları bulunacak.

Emmy Ödüllü aktris ve komedyen Jane Lynch tarafından seslendirilen yeni bir reklam, Apple’ın iPhone’daki Sağlık uygulamasında ve HealthKit’te depolanan verileri ve dünyanın 24 bölgesindeki reklam panolarını korumaya yardımcı olma yöntemlerine genel bir bakış sunan bir teknik incelemeyi içerecek. .

Sağlık verileri gizliliğinin önemini vurgulamak için, sağlık verileri Lynch tarafından seslendirilen üçüncü bir tarafça rızaları olmadan paylaşılan insanların hikayesini anlatan komik bir reklam.

Reklamın yönetmenliğini, diğer filmlerin yanı sıra “I, Tonya” ve “Cruella” filmlerini de yöneten ödüllü Craig Gillespie üstleniyor.

Şirket ayrıca sağlık verilerinin gizliliği hakkında bir beyaz kitap yayınladı.

Teknoloji devi dört gizlilik ilkesine inanıyor: veri minimizasyonu, cihaz üzerinde işleme, şeffaflık ve kontrol ve güvenlik ve bu dört sütunun her birini başından beri Sağlık özelliklerine yerleştirdi.

iOS, cihaz üzerinde sağlık ölçümleri oluşturarak Apple sunucularına gönderilen sağlık verilerinin miktarını en aza indirir. İki faktörlü kimlik doğrulaması olan kullanıcılar için bir cihaz şifresi ve iOS 12 veya sonraki bir sürümü çalıştıran bir cihaz için Sağlık uygulaması verileri uçtan uca şifrelenir. Sonuç olarak, Sağlık uygulamasındaki veriler Apple dahil hiç kimse tarafından okunamaz.

Trendler ve Öne Çıkanlar, dinlenme nabzı ve Döngü İzleme tahminleri gibi Sağlık uygulamasında gösterilen veriler cihazda hesaplanır. Bu cihaz içi depolama ve hesaplama, Apple’ın sağlık ölçümleri ve özetleri sağlamak için bu verileri görmemesini sağlamaya yardımcı olur.

Sağlık verileri hassastır, bu nedenle Apple, kullanıcının hangi verilerin paylaşılacağını, kiminle paylaşılacağını ve nasıl kullanılacağını kontrol etmesini sağlar.

Uygulamalar, HealthKit aracılığıyla farklı veri türlerine erişim talebinde bulunabilir ve varsa hangi verileri paylaşmak istediğinize kullanıcı karar verebilir.

iPhone ve Apple Watch’tan toplanan sağlık ve fitness verileri, cihazda bir parola ile şifrelenir ve Apple Watch’tan iPhone’a güvenli bir şekilde eşzamanlanır. Sonuç olarak, cihazınıza fiziksel erişimi olan biri parolanıza sahip olmadığı sürece Sağlık uygulamasındaki veriler okunamaz.

Ağustos 2022 itibariyle, aktif iCloud kullanıcılarının yüzde 95’inden fazlası iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmiştir.

Yorum yapın