Apple, Güvenlik Düzeltmeleri ve Daha İyi Kilitlenme Tespiti ile iOS 16.1.2 Güncellemesini Yayınladı – apk haber

Apple, cihazları için önemli güvenlik düzeltmeleri içeren ve iPhone 14 ve iPhone 14 Pro kullanıcıları için kilitlenme algılama özelliğinin güvenilirliğini artıran yeni bir iOS 16.1.2 güncellemesi yayınladı.

TechCrunch’a göre teknoloji devi, güvenlik güncellemelerinin doğasını henüz açıklamadı çünkü şirket güvenlik sorunlarını araştırılana veya yamalanana kadar açıklamadı.

Güncelleme ayrıca kablosuz iletişim operatörleriyle geliştirilmiş uyumluluk içerir.

Apple, bir araba kazasını algılayıp otomatik olarak 911’i çevirebilmesi için iPhone ve Apple Watch kullanıcıları için çarpışma algılama özelliğini kullanıma sundu.

Bu özellik belirli durumlarda hayat kurtarma potansiyeline sahip olsa da kullanıcılar, hız trenlerini sürerken çarpışma algılamanın yanlışlıkla tetiklendiği durumlar bildirmiştir.

Bununla birlikte, Ekim ayında Apple, geliştiricilere ilk iOS 16.2 beta sürümünü yayınladı ve şirket, Acil SOS istemeden tetiklendiğinde kullanıcıların şirkete bir rapor göndermesine izin vereceğini söyledi.

Apple’ın olanlarla ilgili verileri alabilmesi için Geri Bildirim Yardımcısı’nı açan bir bildirim görünecektir.

Mesajda “iPhone’unuzda Acil SOS’u kasten mi tetiklediniz?” yazıyor.

Ayrıca, iOS’un en son sürümüne güncellemek için iPhone’unuzun ayarlarına gidin.

Ardından, ‘genel’i tıklayın ve ardından ekranınızın üst kısmında, rapora göre iOS’un yeni sürümlerini kontrol etmenizi sağlayacak ‘yazılım güncellemeleri’ adlı bir sekme görmelisiniz.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın