Apple, Birden Çok İşlev Tuşuna Sahip “Dinamik” Bir MacBook Klavyesi Üzerinde Çalışıyor – apk haber

Görünüşe göre Apple’ın geliştirmekte olduğu yeni bir klavye teknolojisi, dizüstü bilgisayarlar gibi cihazlarda yazı yazma şeklimizi tamamen değiştirebilir. Cupertino teknoloji devi, başlıklı yeni bir patent başvurusuna göre, tuşların birden fazla işleve sahip olmasını sağlayacak dinamik aydınlatmalı bir klavye yaratıyor. ‘Tek Yönlü Görünürlük Tuşları’ numaralı ABD Patent ve Ticari Marka Ofisinde ABD 20220399172 A1.

Kaynak: US 20220399172 A1, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi.

Teknoloji, animasyon ve videoyu da görüntüleyebilen tuşların altında LED’lerin (OLED veya mikro LED’ler) kullanılmasını içerecektir. Klavyenin tuş başlıkları delikli olabilir ve farklı sembolleri, sayıları ve harfleri görüntülemek için bir dizi LED ışıkla aydınlatılabilir.

Tuş başlıkları alüminyumdan yapılmış olabilir ve dizüstü bilgisayarın kasasıyla daha iyi uyum sağlaması ve daha dayanıklı olmasının yanı sıra, ilgili işleve göre yanan dinamik harfleri veya glifleri destekler.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisinde ABD 20220399172 A1

Bu yeni teknoloji, cihaz yazmayı daha verimli ve kullanıcı dostu hale getirme potansiyeline sahiptir. Bu noktada bu teknolojinin Apple cihazlarına ne zaman entegre edilip edilmeyeceği bilinmiyor. Ancak patent başvurusu, şirketin aktif olarak olasılıkları takip ettiğini gösteriyor.

Apple defalarca klavyeyi ‘yeniden icat ediyor’ ve şirketin ilk olarak Ekim 2016’da MacBook Pro ile tanıttığı şu anda üretimi durdurulan Touch Bar gibi yeni özellikler ekliyor. mekanizma.

Şu anda Apple, klavyelerini Kelebek türünden çok daha güvenilir olan daha geleneksel bir makas anahtar mekanizmasıyla birlikte gönderiyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisinde ABD 20220399172 A1

İşte patentin özeti:

Klavyelerde ve diğer elektronik giriş aygıtlarında, örneğin tuşa takılı altta bulunan bir ekranın ışık yaymadığı durumlarda olduğu gibi, ilk durumda yardımsız bir insan gözüyle görülemeyen glifleri olan bir anahtar veya tuşlar bulunur. Glifler, ekran ışık yaydığında tuş veya tuşlar aracılığıyla görülebilir. Tek yönlü bir görünürlük katmanı veya yapısı, yukarıdan bakıldığında ekranın görünürlüğünü engeller, ancak ekran ışık yaydığında, ışık, anahtardaki bir dizi mikro deliklerden geçerek olduğu gibi, tek yönlü görünürlük katmanından içeri girer. , ve bir izleyici tarafından görülebilir.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın