Apple, App Store Fiyatlandırma Yapısını Küresel Olarak Yeniliyor, 700 Yeni Fiyat Puanı Ekliyor – apk haber

Apple, geliştiricilere App Store ülke veya bölgesine göre fiyat belirlemeyi, döviz kuru değişikliklerini yönetmeyi ve daha fazlasını kolaylaştıracak App Store’da 700 ek fiyat noktası ve yeni fiyatlandırma araçları sağladı.

Yeni App Store fiyatlandırma sistemi kapsamında, tüm geliştiriciler, çoğu uygulama için daha önce mevcut olan fiyat noktası sayısının yaklaşık 10 katı olan 900 fiyat noktası arasından seçim yapma olanağına sahip olacak.

Şirketten yapılan açıklamada, buna 600 yeni fiyat noktasının yanı sıra talep üzerine 100 daha yüksek fiyat noktasının sunulduğu belirtildi.

Dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilere daha da fazla esneklik sağlamak için, 0,29 ABD dolarından başlayan ve talep üzerine 10.000 ABD dolarına kadar çıkan fiyat katmanları, fiyat aralıklarında (örneğin her 10$’a kadar 0,10$, 10$ ve 50$ arasında her 0,50$, vb.).

“Bu yeni fiyatlandırma iyileştirmeleri, otomatik yenilenebilir abonelikler sunan uygulamalar için bugünden itibaren ve diğer tüm uygulamalar ve uygulama içi satın alımlar için 2023 baharında kullanılabilecek ve tüm geliştiricilere ürünlerini 175 vitrinde 45 para biriminde fiyatlandırmak için benzeri görülmemiş bir esneklik ve kontrol sağlayacak. ” dedi iPhone üreticisi.

Geliştiriciler, App Store’un 175 vitrininin her birinde, yinelenen iki rakamla başlayanlar da dahil olmak üzere ek fiyatlandırma kurallarından yararlanabilecek.

Abonelik uygulamalarının geliştiricileri, diğer 174 vitrin ve 44 para biriminde fiyatları otomatik olarak oluşturmak için temel olarak en iyi bildikleri yerel bir vitrini seçerek vitrinler genelinde para birimini ve vergileri daha zahmetsizce yönetebilecekler.

“Geliştiriciler isterlerse yine de vitrin başına fiyatları tanımlayabilecekler. Apple, vitrine göre fiyatlandırma özelliğinin 2023 baharında diğer tüm uygulamaları kapsayacak şekilde genişleyeceğini söyledi.

Şu anda geliştiriciler, vergi ve döviz ayarlamalarına tepki vermek için istedikleri zaman fiyatlandırmayı ayarlayabilirler.

Apple, “2023’te, ücretli uygulamaları ve uygulama içi satın almaları olan geliştiriciler, otomatik fiyat ayarlamalarından etkilenmeyecek olan yerel bölge fiyatlandırmasını belirleyebilecekler” dedi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın