Anket Evet Oyu Verirse Elon Musk Twitter Başkanı Olarak Gerçekten İstifa Edecek mi? Bıraktığı İpuçları – apk haber

Pazartesi günü Elon Musk, Twitter’ı bu kez bir anketle yeniden haber haline getirdi. “Twitter başkanı olarak istifa etmeli miyim? Bu anketin sonuçlarına uyacağım” dedi, Evet veya Hayır anketine eklenmiş bir tweet’te.

Elon Musk’ın davranışları hakkında en ufak bir bilgi sahibi olan herkes, onun kararsızlığında neredeyse tahmin edilebilir bir şey olduğunu bilecektir. Twitter’ı satın aldığından beri, mikroblog sitesi bir dizi iniş ve çıkış yaşadı.

Ancak büyük işten çıkarmalar ve politika altüst oluşlarından sonra, bugünün sorusu şu: ‘Anket öyle diyorsa Musk gerçekten istifa edecek mi?’

Cevap karmaşık.

Raporlara göre, şimdiye kadar Twitter ile ilgilenme şekli Tesla çalışmalarının bir tekrarı.

New York Times’a göre 2018’de Musk, şimdi Twitter için iddia ettiği gibi, Tesla’nın iflasın eşiğinde olmasından yakınmıştı.

Milyarderin Tesla’nın “üretim cehennemi” ile yaşadığı deneyim, 44 milyar dolara satın aldığı Twitter’da yarattığı krize model oldu.

Musk, Tesla ve roket üreticisi SpaceX dahil olmak üzere şirketlerini ağrılı dönemlerde yönetmek, şok tedavisi ve alarmizm uygulamak ve tüm enerjilerini adamak için çalışanlarını ve kendisini ailelerini ve arkadaşlarını bir kenara bırakmaya zorlamak için bir oyun kitabı geliştirdi. rapora göre misyonuna.

Musk, Twitter’ın 7.500 çalışanının yarısını işten çıkardı ve 1.200 veya daha fazla istifayı kabul etti. Rapor ayrıca, teknoloji patronunun görev odaklı bir dil kullandığını ve Twitter çalışanlarına işleri tersine çevirmezse şirketin iflas edeceğini söylediğini açıklıyor.

Şimdi, Musk ‘varoluşsal koşullar’ yaratıyor gibi görünüyor. Ve 2014’ten 2016’ya kadar Tesla’da pil malzemeleri için bir tedarik zincirini denetleyen kıdemli bir mühendislik yöneticisi olarak çalışan David Deak’e göre, bu tür durumlarda başarılı oluyor.

Deak, New York Times’a “Onları herkesin altındaki ateşi yakmak için yaratıyor,” dedi.

Anket Kalıbı

Musk, devraldığından beri “konuşma özgürlüğünü” benimsedi ve işlerin nasıl yürütülmesi gerektiğine dair insanların fikirlerine güç verdi.

Bu, kendi kararsız denemelerinin yanı sıra, Twitter’ın yeni politikalarında sürekli bir ileri geri sonuçlanmıştır.

En son anketi, hesapları tarafından ‘doxxed’ olduklarını iddia ederek askıya aldığı gazetecilerin Twitter erişimlerini geri alıp almamaları üzerineydi.

İnsanlar EVET oyu verdiğinde Musk onu takip etti.

Ancak bu, Musk’ın bu durumda (evet cevabı evet ise) insanların sesini dinleyeceği anlamına gelmez. Yaklaşık yedi saat önce (bu raporu yazdığı sırada) bu anketi yayınladıktan hemen sonra, bir dizi şifreli tweet de gönderdi:

MIT yapay zeka araştırmacısı Lex Fridman’ın Pazar günü attığı bir tweet’e yanıt veren Musk, yeni işinden tam olarak memnun olmadığını ima etti.

Musk, şirketin “Mayıs ayından bu yana hızlı bir şekilde iflas etme yolunda ilerlediğini” belirterek, “Çok fazla acı çekmiş olmalısın,” diye tweet attı.

Ancak Musk, aklında yeni bir CEO olduğunu reddetti.

“Kimse Twitter’ı canlı tutma işini istemiyor. Musk, Twitter’da “Halef yok” diye yazdı. “Sorun bir CEO bulmak değil, Twitter’ı ayakta tutabilecek bir CEO bulmak.”

Twitter, Musk’ın Tek İşi Değil

Twitter’ı yeniden yapmak, Musk için yalnızca yarı zamanlı bir iştir.

Mahkemede liderliğini sürdüreceğini söylediği Tesla’nın ve yönetimden çok roket tasarımına odaklandığını söylediği SpaceX’in CEO’su olmaya devam ediyor.

Musk aynı zamanda bir tünel açma kuruluşu olan Boring Company’nin ve bir beyin-bilgisayar arayüzü teknolojisi şirketi olan Neuralink’in kurucusu ve CEO’sudur.

Uzun vadeli hedefinin uzay yolculuğu teknolojisini geliştirerek insanlığı kurtarmak veya kendi deyimiyle “bilincin uzun vadeli hayatta kalmasını sağlamak için hayatı çok gezegenli hale getirmek” olduğunu belirtti.

Çoklu görev, Musk’ın onu dünyanın en zengin insanı yapan maaş paketinden memnun olmayan Tesla hissedarları tarafından açılan bir davada bir sorun haline geldi.

Musk’ı Tesla’daki görevlerini ihmal etmekle suçlayan hissedarları temsil eden bir avukat tarafından Delaware’de sorgulanan milyarder, Twitter’daki yoğun ilgisinin yalnızca geçici olduğunu belirtti.

“Şirketi yeniden organize etmek için başlangıçta bir faaliyet patlaması yaşandı” diye açıkladı ve ekledi: “Twitter’da geçirdiğim zamanı azaltmayı umuyorum.”

New York Times’ın katkılarıyla

Tüm En Son Açıklayıcıları buradan okuyun

Yorum yapın