Animoca, Geliştiriciler Için Milyar Dolarlık Metaverse Fonu Oluşturuyor

Nikkei Asia’nın 30 Kasım tarihli bir raporuna göre, GameFi şampiyonu ve metaverse geliştiricisi Animoca Brands’ın planlarında milyar dolarlık bir fon var.

Animoca Brands’ın kurucu ortağı Yat Siu bir röportajda, fonun potansiyel olarak metaverse odaklı orta ve geç aşama girişimlere tahsis etmek için 2 milyar dolara kadar sahip olabileceğini söyledi. Fon ve geliştiricilerin kullanabileceği kesin miktar henüz kesinleşmedi.

Cointelegraph, şirketin fonun “çalışma aşamasında” olduğunu doğruladığı bir yorum için Animoca Brands’a ulaştı.

Siu ile yapılan röportaja göre, fon alacak kişiler için herhangi bir coğrafi kısıtlama olmayacak ve birincil odak noktası “dijital mülkiyet haklarıyla ilgili her şey” olacak.

Ayrıca fonların, yatırımcıların sermaye verimliliğini takip etmelerine ve getirileri optimize etmelerine olanak tanıyan Web3 – metaverse alanında daha olgun bir gelişimsel atmosfere hitap etmeyi amaçladığını söyledi.

“Fon, hisse senedi optimizasyonuna odaklanacak.”

Animoca, önde gelen metaverse platformlarından biri olan The Sandbox’ın çoğunluk hissedarıdır. Yeni fondan ilk yatırımların 2023 yılında gerçekleşmesi bekleniyor.

İlişkili: Animoca’dan Yat Siu, NFT oyunları mümkün olanın ‘yalnızca yüzeyini çiziyor’

The Sandbox metaverse’ye yaptığı yatırımın yanı sıra Animoca, hem nonfungible token (NFT) hem de GameFi geliştirmesine büyük ölçüde dahil olmuştur. Siu’nun, GameFi’nin kitlelerin metaevrene girmesi için en büyük rampalardan biri olacağına inandığını söylediği aktarıldı.

Yanlış yorumlanan metaverse katılım istatistikleriyle yoldaki bazı son tümseklere rağmen, yatırımcılar ve çevredeki topluluk, gelecekteki çevrimiçi etkileşimin bir merkezi olarak metaverse konusunda yükselişini sürdürüyor.

DappRadar’dan alınan bir yatırım raporu, GameFi ve metaverse girişimlerinin üçüncü çeyrekte birleştiği 1,3 milyar dolarlık yatırımı ortaya çıkardı. Bunun %36’sı özellikle Web3 metaverse altyapı projeleri içindi.

Yatırımın yanı sıra, metaverse tasarımını geliştiriciler için daha erişilebilir hale getirecek verimli araçlar için birçok proje üzerinde çalışılıyor.

Yorum yapın