Animoca Brands, Müzik Metaverse Oyun Platformunda Çoğunluk Hissesini Güvence Altına Alıyor

Dijital eğlence, blockchain ve oyunlaştırma şirketi Animoca Brands, Los Angeles merkezli müzik metaverse oyun platformu Pixelynx’in çoğunluk hissesini aldı.

Animoca Brands, 6 Aralık’ta yaptığı duyuruya göre, satın alma işleminin oyun ve Web3 teknolojileri ve toplulukları arasındaki entegrasyonla genişletilmesini bekliyor. Satın almanın finansman koşulları açıklanmadı.

Animoca, müzik endüstrisini, blockchain teknolojisiyle desteklenen internetin gelecekteki bazı yinelemelerini ifade eden geniş bir şemsiye terim olan Web3 ile entegre etme çabalarına yardımcı olan dijital stüdyolara yatırım yapmaya ve satın almaya devam edeceğini ima etti.

Pixelynx halihazırda beş ülkede faaliyet gösteriyor ve şu anda hem fiziksel hem de dijital dünyalarda müzik, oyun ve Web3 arasındaki çizgileri bulanıklaştıran bir ekosistem kuruyor. Sonuç olarak, Pixelynx’in ekosistemi, sanatçılara hayranlar, ortaklar ve platformlarla nasıl deneyimler oluşturacakları üzerinde kontrol sağlamanın yanı sıra müzik severlerin müzik geliştirmeleri, paylaşmaları ve para kazanmaları için yenilikçi yollar yaratmayı amaçlıyor.

Müzik ve teknolojinin entegrasyonunun umut verici ve karlı bir geleceği var gibi görünüyor. Goldman Sachs tarafından yapılan araştırmaya göre, küresel müzik gelirinin 2030 yılına kadar 131 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

İlgili: Kazanılacak parti: Elektronik müzik topluluğundaki kapıları kıran Blockchain

Web3 teknolojileri ve müzik endüstrisi yavaş yavaş bütünleşiyor gibi görünüyor ve böylece kreatifler ve müzik şirketleri için yeni fırsatlar ve gelir akışları yaratıyor. Daha fazla müzisyen ve yönetici, izleyicileri aktif topluluklara dönüştürmek için değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) gibi Web3 araçlarını kullandıkça, Web3 teknolojisi ile müzik arasındaki evlilik muhtemelen daha da güçlenecektir.

Eylül ayında, küresel müzik ve eğlence şirketi Warner Music Group, seçkin müzik sanatçılarının hayran kitlelerini oluşturup Web3 topluluğuna genişletmeleri için bir platform sağlamak üzere NFT pazarı OpenSea ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Yorum yapın