Analiz, Gelen Bitcoin ‘Risk Olayları’ Konusunda Uyardığı Için Btc Fiyatı 17.000 $’I Vurdu

Bitcoin (BTC), aylık yakın volatilite baş gösterirken 30 Kasım’a kadar kısa bir süre için 17.000 $’a döndü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Tüccar: Aylık 17.500 $ ‘lık kapanış “en yüksek çıkış sonucu”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, tüccarların konsolidasyondan önce daha yüksek seviyelere çıkacağı tahminlerini takiben BTC/USD paritesini gösterdi.

Bitstamp’ta 17.072 $’lık zirveler görüldü, ancak parite yine de desteklemek için zirveleri çeviremedi. Yazım sırasında, Bitcoin 16.900 dolar civarındaydı.

Cointelegraph’ın önceki gün bildirdiğine göre, 17.000 dolar, boğaların geri alması gereken önemli bir aralığı işaret ediyor ve bu gerçekleşene kadar statüko devam edecek.

“$BTC boğaları, ilk karşı trend S/R dönüşü olarak 16,8 bini tutmak istiyor. Aşağıda, küçük bir yükselişi temsil eder, “popüler analist Cheds özetlenmişyükseklerde bir kısa devre ortaya çıkarıyor.

Aylık mum kapanışına saatler kala, piyasalar volatilitenin başlamasını ve 27 Kasım haftalık kapanışını izleyen kayıpların şimdiden silinmesini bekliyordu.

Analist arkadaşı Credible Crypto, “Burada olası en yüksek yükseliş için 17.5k (Haziran’ın en düşük seviyesi) üzerinde bir aylık kapanış arıyorum” dedi. yazdı Twitter güncellemesinin bir parçası olarak.

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Güvenilir Kripto/ Twitter

Coinglass’tan alınan verilere göre, bu yazının yazıldığı sırada BTC/USD, Kasım ayı için yaklaşık %17,5 düştü.

BTC/USD aylık getiri tablosu (ekran görüntüsü). Kaynak: Madeni para camı

BTC fiyatı “risk olayları” yığını

Asya hisse senetlerinin 30 Kasım Wall Street açılışı öncesinde güçlü bir gün daha görmesiyle makro tablo gün içinde sabit kaldı.

İlgili: BTC tutucuları bir haftada 10 milyar dolar kaybederken, Bitcoin kapitülasyon şimdiye kadarki en kötü 4.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi, bu yazı yazılırken %2,2 yükseldi ve Şangay Bileşik Endeksi ilk kayıplarını telafi etmeyi başardı.

Hang Seng Endeksi (HSI) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, Aralık ayına ilişkin beklentileri analiz eden ticaret firması QCP Capital, Bitcoin sahiplerinin not alması için birkaç “risk olayını” özetledi.

Bunlar, 13 Aralık’ta Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri şeklinde geldi ve bu, Amerika Birleşik Devletleri milletvekillerinin FTX fiyaskosuna ilişkin ilk duruşmasıyla aynı zamana denk geldi.

Ertesi gün, Federal Rezerv’in Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) enflasyon beklentilerini ve politikasını özetleyecek.

“Dolayısıyla, korku dolu bir piyasada tek seferlik daha fazla şokun bu kadar yakın gelmeyebileceğine inanıyoruz, ancak çoğu kişi likiditeyi artırmak için sürekli olarak varlıklarını satmak zorunda kaldığından, kripto piyasasında devam eden bir deflasyonun önümüzdeki yıl da devam edeceğine inanıyoruz.” en son Crypto Circular haber bülteninde şu yorumu yaptı:

“Bu muhtemelen ancak gelecek yılın sonlarında, reel ekonomi %4,75 gecelik faiz oranından kötü bir şekilde etkilendiğinde ve Fed daha sonra dönmeye zorlandığında sona erecek – çok ihtiyaç duyulan likiditeyi serbest bırakacak ve bu da daha sonra bir kez daha kripto piyasalarına girebilecektir. ”

BTC fiyat oynaklığı için ekstra potansiyel bir katalizörün nezaketen geleceğini de sözlerine ekledi. feshedilmiş borsa Mt. Gox’un alacaklılarına geri ödemeler Ocak ayı için planlandı.

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın