Analistler Q1 2023 Bitcoin Dibini Izlerken Btc Fiyatı Binance ‘Fud’dan Sıyrılıyor

Bitcoin (BTC), 12 Aralık Wall Street açılışında Binance ile ilgili haberler BTC fiyatını aşağı yönlü tetikleyemediği için 17.000 $ yakınında sabit kaldı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin ticaretini “korkutmak” için sıralanan faktörler

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, ABD piyasaları açılırken BTC/USD paritesinin yeni volatiliteden kaçındığını gösterdi.

Hafta sonu boyunca yatay işlem gören parite, ABD makroekonomik verilerinin statükoyu sarsmasını bekleyen analistlere birkaç ipucu verdi.

Kasım Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) baskısı biçimindeki bu, yine de kripto varlıkları için çok önemli bir an olacaktır, 13 Aralık’tan itibaren rakamlara önemli ölçüde yukarı ve aşağı bağlanma potansiyeli ile anlaştılar.

Federal Rezerv’in dahil olduğu müteakip olayların fiyat performansını eşit şekilde şekillendireceğini söylediler.

Ancak bu arada Bitcoin, en büyük küresel borsa Binance’in ABD’deki bir kara para aklama davasının hedefi olduğu bildirildiğine dair haberleri umursamaz göründü.

Reuters’ta yer alan bir haberde, Adalet Bakanlığı’nın (DoJ), 2018’de başlattığı bir soruşturmanın ardından Binance ve CEO’su Changpeng Zhao hakkında dava açıp açmama konusunda kararsız olduğu belirtildi.

Bu, borsanın rezerv kanıtıyla ilgili yeni endişeleri takip etti, yine de çeşitli yorumcular etiketli Medya aracılığıyla yayıldığı şekliyle “FUD”.

Ticaret şirketi Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, “Bitcoin sabit kalıyor, altcoinler değer kaybediyor, BTC doları hakimiyeti yukarı doğru sıçradı ve şu anda yükseliyor,” dedi. yazdı günün bir özetinin bir parçası olarak.

Van de Poppe, piyasa katılımcılarının yaklaşmakta olan makro veriler ve FTX skandalıyla bağlantılı yasal olaylar nedeniyle hala “korktuğunu” kaydetti.

Kripto duyarlılığı, günde 27/100 olarak ölçülen Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre, en düşük “aşırı korku” bölgesinin hala üzerinde, en kötü durum senaryosundan daha güçlü kaldı.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi (ekran görüntüsü). Kaynak: Alternative.me

Risk-varlık dibi, Fed pivotunun ardından gelebilir

Yakın vadeli piyasa eylemi konusunda, hem kripto hem de risk varlıkları için yeni düşüş uyarıları yapıldı.

İlgili: ‘Yılın en büyük haftası’ — Bitcoin’de bu hafta bilinmesi gereken 5 şey

Popüler trader Mustache, takipçilerine Fed’in potansiyel olarak faiz artırımlarına yönelmesine rağmen tarihsel olarak bunun performans için bir dönüm noktası olmadığını hatırlatmak için ABD hisse senetlerine döndü.

FED’in Pivot’undan SONRA tarihte borsanın her seferinde çok sert düştüğünü unutmayın” dedi. yorum yaptı bir grafiğin yanında.

“Bir pivot beklentisi nedeniyle piyasanın bir ralli yapması muhtemel. Resmi duyurudan sonra: Haberleri sat.”

Sonucun “$BTC için son dip” olabileceğini de sözlerine ekledi.

Analist Toni Ghinea da benzer şekilde temkinliydi, söylüyorum Takipçiler, BTC/USD tabanının 11.000 ila 14.000 dolar arasında olacağını ve gelecek yıl ilk çeyrekte geleceğini söylüyor.

“Dip 11-14k. Kapitülasyon 2023’ün ilk çeyreğinde” diye yazdı ve ayrıca 30.000 $’a kadar bir sıçrama hedefi de içeriyor.

“Gürültüyü görmezden gel.”

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Toni Ghinea/ Twitter

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın