Analist, Bitcoin Kilit Seviyeden Kaçınırsa, Btc Fiyatı Haftalar Içinde %20 Düşüşle Karşı Karşıya Kalacak

Bitcoin (BTC), 19 Aralık’ta Wall Street açılışında 17.000 doların altında sabit kaldı çünkü şüpheci tüccarlar daha fazla düşüşten korkuyor.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC tüccarları, yukarı yönlü potansiyelde arama süresi

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD paritesinin hafta sonu neredeyse hiç kıpırdamadan 16.700 dolar civarında kaldığını gösterdi.

Parite, ABD hisse senetleri hafifçe düşerken açılışta yalnızca kısmi oynaklık gördü. Bu yazı yazılırken, S&P 500 ve Nasdaq Bileşik Endeksi sırasıyla %0,5 ve %1 düştü.

Bitcoin tüccarları için, bir sonraki adımda daha düşük seviyeleri test etme potansiyeli etrafında oluşan fikir birliği ile kutlanacak çok az şey vardı.

Crypto Poseidon, “19 bin doların altında kaldığı sürece düşüş olabilir” özetlenmiş bir grafiğin yanında.

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Kripto Poseidon/Twitter

Popüler tüccar ve analist Rekt Capital, daha sonra daha fazla düşüşten kaçınmak için 17.150 doları geri kazanmak için önemli bir seviye olarak vurguladı.

“BTC ~ 17150 $ direncinden düşmeye devam ederse… O zaman fiyat önümüzdeki haftalarda aşağı doğru % -20’ye kadar düşebilir” dedi. tahmin edilenbir aylık BTC/USD grafiğini yükleyerek.

Rekt Sermaye katma “BTC’nin bu ayın sonunda ~17150$ seviyesinin üzerinde bir Aylık Kapanış gerçekleştirmesi için hala zaman olduğunu” ancak “~17150$’ın altında bir Aylık Kapanış’ın buradan bir kırılmanın başladığını doğrulayacağını” söyledi.

Bu arada ticaret şirketi Eight’ın kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, sunulan biraz daha umut verici bir görünüm.

Hafta sonuna doğru daha fazla ABD ekonomik verisi beklenirken, BTC/USD paritesi yukarı yönlü kırılma potansiyeline sahipti ve ardından “kısa fırsatlar” sunmak için 17.300 doları hedefliyordu.

“Atılım yok, ardından 16.2K$ veya 15.5K$ civarında uzun pozisyonlar arıyorsunuz” diye karşılık verdi.

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Grayscale CEO’su: FTX “insanların başarısızlığıydı”

Kripto borsası Binance’in ABD şubesi olan Binance.US’un, sorunlu borç veren Voyager’ın varlıklarını almayı teklif ettiği, ancak bunun piyasa performansı üzerinde somut bir etkisinin olmadığı haberi.

İlgili: Tüm pazarlar için ‘düşük dalga’? Bitcoin’de bu hafta bilinmesi gereken 5 şey

FTX destanındaki en son gelişme olan duyuru, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ile yeniden anlaşmaya devam etmesiyle geldi. isminde Hafta sonu boyunca “FUD”.

Bu arada yatırımcılara yazdığı bir mektupta, yatırım şirketi Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, FTX ile bir bütün olarak kripto arasında net bir ayrım yapmaya çalıştı. Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group (DCG), daha önce de FTX sonrasına kapılmıştı.

“FTX İnsanların Başarısızlığıydı, Kriptonun Başarısızlığı Değil: Çok fazla yatırımcı zarar gördü. Kriptodan geleneksel finansa, ana akım medyaya ve DC’ye kadar pek azı yanlış anlatılar ve yanlış belgeler yoluyla aldatmadan kurtulmuş gibi görünüyor” diye yazdı.

“Bununla birlikte, birkaç kişi ve kuruluşun eylemlerini, temeldeki blockchain teknolojisi olan Bitcoin veya Ethereum veya akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan finans uygulamaları ile birleştirmemeliyiz.”

Grayscale’in amiral gemisi ürünü Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), 17 Aralık itibarıyla Bitcoin spot fiyatına göre %48,7 indirimle işlem gördü – Coinglass’ın verilerine göre şimdiye kadarki en yüksek indirim.

GBTC primi ve varlık varlıkları ile BTC/USD tablosu. Kaynak: Madeni para camı

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın