Amber Group Kripto Para Platformu Sparrow Borsasını Satın Aldı: Rapor

14 Aralık’ta yapılan bir duyuruya göre, borsanın çöküşü sırasında ticari sermayesinin kabaca %10’u FTX’te kalmış olan kripto para ticaret şirketi Amber Group, Singapurlu kripto para platformu Sparrow Holdings’i satın aldı.

Dijital varlık ürünleri ve çözümleri sunan Sparrow Holdings, Singapur’da Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında Dijital Ödeme Simgesi hizmetleri sağlamak için Ağustos ayında Singapur Para Otoritesi’nden ödeme lisansını aldı.

2018’de kurulan Sparrow, uyumluluk gerekliliklerini korurken müşteri odaklı büyüme hedeflerine ulaşmak için ısmarlama dijital varlık çözümleri tasarlamak üzere finans kurumları ve aile ofisleriyle birlikte çalışıyor.

İlişkili: Amber Group, Wintermute hack’inin ne kadar hızlı ve kolay olduğunu göstermek için basit bir donanım kullanıyor

Satın alma haberi Amber Group için hassas bir zamanda geldi.

Cointelegraph, 25 Kasım’da Amber Group’un “TT” olarak da bilinen kurucu ortağı Tiantian Kullander’in 23 Kasım’da 30 yaşında beklenmedik bir şekilde uykusunda vefat ettiğini bildirdi.

Geçiş duyurusunu kısa bir süre sonra, Amber Group’un FTX’in çöküşü ve bunun piyasa üzerindeki art arda gelen etkilerinin ardından genişleme planlarını duraklattığına dair bir rapor izledi.

Yönetici ortak Annabelle Huang’a göre Amber, FTX bulaşması nedeniyle yeni metaverse projesinin önceliğini azaltmak zorunda kaldı.

Firmanın ayrıca işgücünü azalttığı, Eylül ayında personelinin %40’a varan kısmını işten çıkardığı ve Aralık ayında daha fazla işten çıkarma turu yaptığı bildirildi.

Yorum yapın