Amazon, Halo Bölümünü Kapatıyor, Bazı Personelini İşten Çıkarıyor – apk haber

Mart ayında ikinci işten çıkarma hamlesinin bir parçası olarak 9.000 işçiyi işten çıkaracağını açıklayan Amazon, Çarşamba günü etkilenen bazı çalışanlarını bilgilendirmeye başladı.  (Dosya Fotoğrafı)

Mart ayında ikinci işten çıkarma hamlesinin bir parçası olarak 9.000 işçiyi işten çıkaracağını açıklayan Amazon, Çarşamba günü etkilenen bazı çalışanlarını bilgilendirmeye başladı. (Dosya Fotoğrafı)

Şirket, 31 Temmuz’dan itibaren Halo hizmetlerini desteklemeyi bırakacağını ve önceki 12 ay içinde yapılan Halo cihaz satın alımlarının tamamını iade edeceğini söyledi.

Amazon.com Inc Çarşamba günü yaptığı açıklamada, teknoloji devi daha geniş şirket işten çıkarmaları başlatırken sağlık ve uyku izleyicileri satan Halo bölümünü kapattığını söyledi.

Şirket, 31 Temmuz’dan itibaren Halo hizmetlerini desteklemeyi bırakacağını ve önceki 12 ay içinde yapılan Halo cihaz satın alımlarının tamamını iade edeceğini söyledi.

Şirket bir blog gönderisinde “Bugün ABD ve Kanada’daki etkilenen çalışanları bilgilendirdik” dedi.

Şirket, Amazon’dan belirli sağlık izleme ve analiz hizmetlerine abonelikle birlikte bir fitness takipçisi olarak gelen orijinal Halo grubunu 2020’de tanıtmıştı. Daha sonra, temassız bir uyku takipçisi ve akıllı çalar saat olan Halo View ve Halo Rise adlı yeni bir sürüm yayınladı.

Benzerleri Apple Inc ve Alphabet Inc’in Google’ı gibi Amazon da tüketiciler için sağlık izleme teknolojisine yatırım yaptı ve zaman zaman fitness bilekliği aracılığıyla vücut yağ yüzdesi gibi toplamayı amaçladığı hassas bilgiler için düzenleyici incelemeler yaptı.

Mart ayında ikinci işten çıkarma hamlesinin bir parçası olarak 9.000 işçiyi işten çıkaracağını açıklayan Amazon, Çarşamba günü etkilenen bazı çalışanlarını bilgilendirmeye başladı.

Şirket, Amazon Web Hizmetleri ve İnsan Deneyimi ve Teknoloji ekibinin başkanlarının, etkilenen personele kesintiler hakkında e-posta gönderdiğini söyledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın