Algorand, İtalya’da Banka Ve Sigorta Garantileri Platformunu Destekleyecek

Katman-1 blok zinciri platformu Algorand, İtalya’nın bankacılık ve sigorta piyasalarında kullanılacak “yenilikçi bir dijital garantiler platformunu” desteklemek için halka açık blok zinciri olarak seçildi.

Algorand destekli platformun 2023’ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Algorand’ın 13 Aralık tarihli duyurusuna göre, bu, bir Avrupa Birliği üye devletinin banka ve sigorta garantileri için ilk kez blockchain teknolojisini kullanacağı.

Bir banka garantisi, bir kredi kuruluşunun bir borçlunun bir krediyi temerrüde düşmesi durumunda bir zararı karşılamayı taahhüt etmesidir. Bir tedarikçiye veya satıcıya bir güvenlik bonosu veya depozito sağlamaya bir alternatiftir. Bir sigorta garantisi benzerdir ancak bir banka yerine bir sigorta şirketi tarafından sunulur.

Algorand, blockchain teknolojisinin hızlı, verimli, düşük maliyetli ve ölçeklenebilir veri işlemlerinin yanı sıra dolandırıcılığa karşı koruma sağlama yeteneği nedeniyle “dijital teminatlar” platformu için ideal olduğunu söyledi.

Blockchain destekli dijital kefalet platformu, Milan Katolik Üniversitesi’nin (CETIF) Teknolojiler, Yenilik ve Finans Araştırma Merkezi tarafından geliştiriliyor ve İtalya’nın ekonomik toparlanmasını artırmaya yönelik bir girişim olan İtalya Ulusal İyileşme ve Direnç Planının bir parçası. COVID-19 krizi.

İlgili: Algorand Vakfı, kripto borç veren Hodlnaut’a 35 milyon dolarlık maruz kalmanın ana hatlarını çiziyor

CETIF profesörü Federico Rajola, izinsiz dijital defter teknolojileri arasında “benzersiz yenilik düzeyi” ve “sürdürülebilirlik liderliği” nedeniyle Algorand’ı seçtiklerini söyledi:

“Amacımız, İtalya’nın yalnızca Covid-19’un ekonomik etkisinden kurtulmasına yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda inovasyon ve liderlik yoluyla mükemmelleşmesine yardımcı olmaktır.” […] Bu platformların, herkesin yararına olacak şekilde ülkenin rekabetçi sürdürülebilirliğine önemli ölçüde katkıda bulunabileceğine ve katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

Eylül ayında Cointelegraph, Algorand’ın büyük bir protokol yükseltmesiyle işlem hızını, işleme kapasitesini ve çapraz zincir işlevselliğini artırdığını bildirmişti. Katman-1 blok zinciri ağı, ana ağına durum kanıtları uygulayarak farklı blok zinciri protokolleri arasında güvenilir iletişim sağladı. Yükseltme, Algorand’ın işlem hızını saniyede 1.200’den 6.000 işleme çıkardı.

Yorum yapın