Alameda Ve Ftx’in Çöküşünün Ardından Serum Değişimi ‘Feshedildi’

Solana merkezli merkezi olmayan borsa (DEX) Project Serum, topluluğuna destekçileri Alameda ve FTX’in çöküşünün onu “feshedildiğini” bildirdi.

Projenin arkasındaki ekip, Serum’u “çatallama” seçeneği nedeniyle süregelen zorluklara rağmen “umut olduğunu” paylaştı.

Duyuruya göre, “Topluluk çapında Serum forklama çabası güçleniyor.” Serum v3 programının topluluk liderliğindeki çatalı OpenBook, genişletme ve likiditesini artırma yönündeki sürekli çabalarla desteklenen günlük 1 milyon doları aşan hacmiyle şimdiden Solana’da yayında.

“Açık Kitap’ın varlığıyla, Serum’un hacmi ve likiditesi neredeyse sıfıra düştü,” Project Serum tweet attı. Kullanıcılar ve protokoller, FTX hack’inde ele geçirilen “eski Serum kodu” ile ilişkili belirtilmemiş güvenlik riskleri göz önüne alındığında, OpenBook kullanarak daha güvenlidir.

DEX, SRM belirteci söz konusu olduğunda, görünüşe göre bu konuda bölünmüş topluluk üyeleriyle “SRM’nin geleceğinin belirsiz” olduğunu paylaştı. Bazıları “indirimler için” kullanılması gerektiğine inanırken, diğerleri FTX ve Alameda’ya maruz kaldığı düşünüldüğünde hiç kullanılmaması gerektiğini söylüyor.

İlişkili: BlockFi iflas başvurusu, çok çeşitli topluluk tepkilerini tetikler

Cointelegraph, 12 Kasım’da FTX’in saldırıya uğradığını, FTX’e bağlı cüzdanların ve FTX ABD’nin 659 milyon doların tüketildiğini bildirdi.

FTX hack’inin ardından Solana’nın geliştiricileri, bir dizi yetkisiz işlemde ele geçirildikten sonra yaygın olarak kullanılan token likidite merkezi Serum’u çatalladı. 12 Kasım’da Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Serum’a güvenen geliştiricilerin yükseltme anahtarı ele geçirildikten sonra kodunu çatalladığını tweetledi ve birçok “protokolün likidite ve tasfiye için serum pazarlarına bağlı olduğunu” ekledi.

Yorum yapın