Akıllı TV’leriniz 2023’te Hangi Özelliklere Sahip Olacak? – apk haber

Akıllı TV’ler için Android 13 geldi, ancak Google öncelikle geliştiricilerin uygulamalarını büyük ekranlarda çalışan Android için bir dizi yeni özellik sunan yeni sürüm için optimize etmeye hazır olduklarından emin oluyor. TV’lerde Android 13 ayrıca, yeni sürümün kullanıcı arayüzünü gözlerinizin önünde çalışırken fark edeceğiniz bazı tasarım değişiklikleri vaat ediyor. Ses geliştirmeleri ayrıca oyunculara ve film meraklılarına benzersiz bir şekilde hizmet etmelidir.

Android 13 TV Versiyonu: Smart TV’niz Ne Zaman Alacak?

Android 13 TV sürümü şimdilik geliştiricilere geliyor ve yeni platformun özellik grubuna uygun uygulamalar ve diğer arayüzler geliştirmelerine izin veriyor. Bu nedenle, Android 12 sürümünde çalışan akıllı TV’lerin çoğu gelecek yıl güncellenecektir. Google’dan OnePlus, Xiaomi ve Chromecast gibi markalar, yeni sürümü diğerlerinden daha hızlı almalıdır.

Android 13 TV Sürümü: Hangi Yeni Özelliklere Sahipsiniz?

Android 13 TV, yalnızca akıllı TV’lere güç sağlayan işletim sistemi olsa da, üreticilerin donanım iyileştirmelerini destekleyecek yeterli teklife sahiptir. Android 12’deki ilk çıkışından bu yana gelişen Material You UI cephesinde artımlı yükseltmeler göreceksiniz.

Android TV’nin nihayet harici hoparlörler veya ses çubuğu aracılığıyla sağlanan ses deneyimi üzerinde daha iyi kontrole sahip olacağını görmek güzel. Android 13 TV, TV’de çalışan ses formatları arasında daha iyi senkronizasyon sağlayarak, uygulamalar aracılığıyla oynatılan herhangi bir filmin daha iyi ses çıkışı yayınlamasını sağlar.

Android’in yeni TV sürümü, bekleme modundayken bile faturaları kontrol altında tutmak için daha iyi güç yönetimi araçlarına sahip olduğunu iddia ediyor. Google, Android 13 TV’nin gizlilik yönüyle de ilgilenerek, kullanıcılara TV’lerinin mikrofonuna ne zaman erişildiğini ve sistem gizlilik ayarları aracılığıyla donanım sessize alma işleminin ne zaman uygulanacağını bilme kontrolü veriyor.

TV’lerin de artık yüksek yenileme hızı oyununa girmesiyle, TV için Android 13’ün yeni bir şey sunacağı açıktı. Google, bu ayarları uyumlu TV’lerde HDMI kaynağı aracılığıyla kontrol edebileceğinizi söylüyor.

Üreticiler genellikle TV ile ilgili yazılım güncellemeleri konusunda yavaş davranırlar, ancak Google’ın Android TV’ye daha iyi odaklanmasının çok ihtiyaç duyulan bir değişikliği getireceğini umuyoruz.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın