Aile Dostu Nft’ler, Yeni Nesil Gençleri Web3’E Taşıyor

Değiştirilemez belirteçler (NFT’ler), inovasyonu ve benimsemeyi artırmak için Web3 alanında baskın bir güç olmaya devam ediyor. Alan, ana akım benimsenme yolunda ilerlemeye devam ettikçe, Web3 gençler de dahil olmak üzere yeni demografiye ulaşacak.

Son zamanlarda, büyük ölçüde çocuklara hitap eden büyük isimli eğlence şirketi Disney, kripto meraklısı ekip üyelerini içerecek şekilde genişledi ve Polygon blockchain ağı ile ortaklıklar kurdu.

Bu tür gelişmeler, büyük eğlence şirketlerinin Web3 dünyasına yaklaşmakta olan bir girişine işaret ediyor. Bununla birlikte, küçükler için Web3 içeriği oluşturulacaksa, bir NFT’nin nasıl çocuklara uygun hale geldiği gibi büyük sorular ortaya çıkar. Reşit olmayanlar söz konusu olduğunda gerçek sahiplik nasıl işler?

Cointelegraph, aile dostu bir NFT koleksiyonu olan Lucky Ducky’nin kurucusu ve sanatçısı Jeremy Fisher ile çocuklar için Web3 içeriğinin nasıl oluşturulacağı ve onları yeni nesil dijital etkileşimlere nasıl taşıyacağı hakkında konuştu.

Kedilere aşık olan ve bir kedi NFT koleksiyonu yapan 9 yaşındaki kız gibi çocuklar tarafından kullanılan ve hatta yaratılan NFT vakaları olsa da, Fisher hangi projeleri düşünmesi gerektiğinin hala ebeveynler olduğuna inanıyor. çocukları henüz küçükken desteklemek için.

“Tıpkı en sevdiğiniz prodüksiyon stüdyosunu ilk günlerde desteklemek gibi” dedi.

“Alım ve satım işlemlerinin yetişkinler tarafından yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Koleksiyon oluşturulduktan ve finanse edildikten sonra, konseptten ayrılabilecek birçok ürün var.

Fisher, Lucky Ducky NFT karakterlerinin hepsinin yeni bir aile dostu animasyon serisinden olduğunu söyledi. Çocuklar için popüler çocuk şovlarının Web3 kavramlarını tanıtmanın ve “mevcut IP ve NFT’lere ışık tutmanın” mükemmel yolları olduğunu söyledi.

İlişkili: NFT’ler, pasif fandomu aktif bir topluluğa dönüştürmenin anahtarıdır

Ancak, Web3 alanı hala “Vahşi Batı” aşamasında olduğu için Fisher, NFT’lerin ve reşit olmayanlara yönelik birçok Web3 etkinliğinin hala ebeveynler tarafından yoğun bir şekilde denetlenmesi gerektiğini söyledi.

“Ebeveynlerin, Web3 dahil olmak üzere çocukların etkileşime girdiği her şeyi kontrol etmeleri önerilir.”

Teknoloji daha yaygın hale geldikçe, yerleşik korumalar ve ebeveyn denetimleri ile Web3 araçlarının ve özelliklerinin “ticareti kolaylaştırmak için oyunların ve koleksiyon öğelerinin arka planında çalışacağını” tahmin ediyor.

Bununla birlikte, NFT’ler genel kitlesel benimseme ve yeni gelenlere uzay hakkında bilgi vermek için harika araçlar olduğundan, aynı şey genç nesiller için de geçerlidir.

“NFT’ler, tıpkı hayali bir hisse senedi alım satım oyununun borsanın nasıl çalıştığını öğrettiği gibi, yatırım yapmayı öğretmek için gerçekten harika bir araç.”

Fisher, ebeveynlerden veya aile üyelerinden tasarruf bonosu aldığı günlere geri döndü.

“Yetişkinlerin tutması için bazı NFT’leri olan çocuk için bir cüzdan oluşturduğu ve daha sonra büyüyünce onları verdiği ve en sevdikleri projelerinden bazılarının nasıl değer kazandığını gördüğü aynı kullanım örneğini görebiliriz.”

Bu dijital varlıklar, genç kullanıcıları dijital gerçeklikle nasıl etkileşim kuracakları konusunda bilgilendirmekle kalmaz, aynı zamanda NFT’lerden gelen eğitim de sonsuz olabilir. Halihazırda çocukları kripto para biriminin kullanımı hakkında bilgilendirmek için hazırlanmış, yatma vakti hikayeleri de dahil olmak üzere Bitcoin temalı oyunlar ve eğitim araçları var.

Yorum yapın