Adobe, Photoshop’ta ‘Üretken Doldurma’ Yapay Zekasını Tanıtarak Metin İstemleri Aracılığıyla Görüntü Oluşturmayı Sağlıyor

Adobe, AI trenine atlıyor.  (Resim: Adobe)

Adobe, AI trenine atlıyor. (Resim: Adobe)

Adobe, üretken yapay zekayı Photoshop’a getiriyor. ‘Generative Fill’ olarak adlandırılan bu, kullanıcıların OpenAI’nin DALL-E 2’sine benzer, ancak doğrudan Adobe Photoshop’a entegre edilmiş metin istemlerini kullanarak görüntüler oluşturmasına veya değiştirmesine olanak tanır.

Google ve Microsoft’tan sonra bu yıl AI’nın moda kelime olmasıyla, Adobe artık üretken AI’yı ana ürünü olan Photoshop’a getiriyor. ‘Generative Fill’ olarak adlandırılan bu, kullanıcıların OpenAI’nin DALL-E 2’sine benzer, ancak doğrudan Adobe Photoshop’a entegre edilmiş metin istemlerini kullanarak görüntüler oluşturmasına veya değiştirmesine olanak tanır.

Adobe’nin Generative Fill teknolojisi, kurum içi üretken AI modeli olan Adobe Firefly tarafından desteklenmektedir. ChatGPT için GPT veya Google Bard için PaLM 2 ile karşılaştırılabilir. Adobe, Firefly AI’nin Adobe Stock Görseller üzerinde eğitildiğini ve telif haklarına, markalara ve fikri mülkiyete saygı duyarak orijinal, ticari olarak uygun içerik üretebileceğini söylüyor.

Şirket, Generative Fill’in eklenmesiyle, “iki görüntüleme güç merkezinin bir arada — Photoshop ve üretken yapay zeka”nın, kullanıcıların doğrudan Photoshop’ta basit bir metin istemiyle içerik oluşturmasına ve daha sonra Photoshop’un sahip olduğu çok sayıda aracı kullanarak düzenlemesine olanak tanıyacağını iddia ediyor.

Ayrıca Generative Fill ile kullanıcılar nesneler ve arka planlar oluşturabilecek, nesneleri kaldırabilecek ve hatta bir görüntüyü genişletebilecek. A

Şirket, Photoshop’a içerik oluşturmayı çocuk oyuncağı haline getirecek yeni bir Bağlamsal Görev Çubuğu bile ekledi.

“Her seçim yaptığınızda, Üretken Doldurma düğmesinin bulunduğu Bağlamsal Görev Çubuğu ekranınızda beliriyor; Adobe bir blog yazısında, Üretken Doldurma düğmesine bir kez tıklandığında hiçbir metin istemi olmadığını söyledi.

Kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, özellik şu anda beta aşamasındadır ve yalnızca Photoshop’ta (Beta) mevcuttur; ve yalnızca Creative Cloud Individual lisansı olan 18 yaşından büyük kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Yorum yapın