Abd’li Milletvekilleri Silvergate’ten Ftx Ile Olan Bağları Konusunda Yanıt Istiyor: Rapor

Amerika Birleşik Devletleri Senatosunun üç üyesi, Silvergate Bank’a, FTX’in çöküşünde bankanın milyarlarca müşteri dolarının kaybındaki rolü hakkında yanıt talep eden bir mektup kaleme aldı.

NBC News’in 6 Aralık tarihli bir haberine göre, Senatörler Elizabeth Warren, John Kennedy ve Roger Marshall, mektubu Silvergate CEO’su Alan Lane’e göndererek bankadan “yeni ve rahatsız edici iddialara” yanıt olarak FTX varlıklarıyla olan ilişkisi hakkında ayrıntılar vermesini istedi. iş uygulamaları hakkında.

Milletvekillerinin, “Bankanızın FTX müşteri fonlarının Alameda’ya transferine dahil olması, bankanızın müşterileri tarafından gerçekleştirilen şüpheli finansal faaliyetleri izleme ve bildirme sorumluluğunun korkunç bir şekilde başarısız olduğunu ortaya koyuyor” diye yazdı. “Silvergate’in FTX müşteri fonlarının Alameda’ya transferini kolaylaştırdığını öne süren raporlar nedeniyle, Silvergate’in bu faaliyetlerdeki rolü konusunda endişeliyiz.”

Mektup, Silvergate’e yanıt göndermesi için 19 Aralık’a kadar süre verdi. Warren, Silvergate’in “milyarlarca dolarlık FTX müşteri fonunun uygunsuz transferinin merkezinde” olabileceğini söyledi ve hesap verebilirlik çağrısında bulundu. Bu, senatörün Kasım ayında Adalet Bakanlığı’na FTX’in çöküşüne karışan kişileri potansiyel olarak kovuşturma talebini yansıtıyor.

Lane, 5 Aralık’ta – muhtemelen bilgi talebinden önce – spekülasyon ve yanlış bilgilendirme ile “açığa satış yapanları ve piyasa belirsizliğinden yararlanmaya çalışan diğer fırsatçıları” eleştiren bir kamuya açık mektup yayınladı. CEO, Silvergate’in “FTX ve Alameda Research de dahil olmak üzere ilgili kuruluşları üzerinde, katılım sürecinin bir parçası olarak ve ötesinde önemli bir durum tespiti yürüttüğünü” söyledi. müşteri varlıklarının kötüye kullanılması ve diğer muhakeme eksiklikleri.”

İlişkili: Sayısız medya görüntüsüne rağmen, SBF’nin 13 Aralık’ta ifade vermesi pek olası değil.

Kongre üyeleri, SBF’nin düşüşünü ve gelecekte benzer bir olayı önlemek için varsa yasal veya düzenleyici çözümlerin neler olabileceğini araştıran soruşturma oturumları planladı. Meclis Mali Hizmetler Komitesi liderliği, Bankman-Fried’i 13 Aralık’taki bir duruşmada uzaktan veya şahsen ifade vermeye çağırdı, ancak FTX CEO’su, “ne olduğunu öğrenmeyi ve gözden geçirmeyi bitirene” kadar bekleyeceğini söyledi.

Yorum yapın