Abd Ve Kanada’daki Nri’lerin Dörtte Biri, Hindistan’ı Daha Yüksek Getiri Elde Etmek Için Bir Varış Noktası Olarak Görüyor: Anket

Ankete göre, NRI’ler yatırımlarını birden fazla varlık sınıfıyla çeşitlendirdi; NRI’lerin yaklaşık %25’i yatırım fonlarına yatırım yapmayı tercih ederken, %20’si paralarını sabit mevduatta tutuyor.

NRI’lerin %15’inden fazlası Hindistan ticari gayrimenkulleriyle daha çok ilgileniyor. Bu, aynı anda rupi değerindeki düşüşten yararlanarak, kendi ülkelerine bağlı kalmaya yönelik duygusal ihtiyaçlarını karşılar. Anket raporuna göre, ABD doları karşısında değer kaybeden Hindistan rupisi, yüksek kira getirileri sağlıyor ve kısmi mülkiyetin ortaya çıkışı, ticari gayrimenkul alanında her türden NRI yatırımcısına kapıları açıyor.

Ayrıca, NRI’lerin %13’ü varlık finansmanını Hindistan’da en çok tercih edilen yatırım seçeneklerinden biri olarak görüyor. Anket ayrıca NRI’ler tarafından en az dikkate alınan yatırım seçeneği olarak sırasıyla %10 ve %6’ya ulaşan halka arz öncesi ve hisse senedi sepetini vurgulamaktadır.

NRI’ler ABD, Kanada, İngiltere, Singapur, BAE, Avustralya, Çin, Katar, Malezya, Almanya, Yeni Zelanda ve Kuveyt dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından Hindistan’daki yatırım fırsatlarını izliyor.

Ancak ankete göre, NRI yatırım modeli coğrafyadan coğrafyaya değişiyor. ABD ve Kanada merkezli NRI’lerin sırasıyla yaklaşık %25’i ve %22’si, Hindistan’daki mikro girişim sermayesi fonları gibi yüksek riskli yatırım varlık sınıflarına yatırım yapmaya isteklidir. Bunun nedeni, Hindistan’ın gelişmekte olan bir ülke olarak görülmesidir. Bu nedenle, NRI’ler tasarruflarını ABD ve Kanada’da tutmayı tercih ediyor ve Hindistan’ı daha yüksek getiri elde etmek için bir hedef olarak görüyor, bu nedenle en yüksek ilginin Hintli girişimlere yatırım yapmak olduğunu vurguladı. Birleşik Krallık ve Singapur merkezli NRI’lerin %22’si Hindistan emlak piyasasıyla, özellikle de ticari NRE mevduatlarıyla daha fazla ilgileniyor.

BAE gibi ülkelerden bahsetmişken, NRI’lerin %24’ü MF’lere yatırım yapmak istiyor. Avustralya, Çin, Katar, Malezya, Almanya, Yeni Zelanda ve Kuveyt gibi ülkelerdeki NRI’lerin yaklaşık %27’si de MF’lere yatırım yapmayı tercih ediyor.

Hepsini yakala İş haberleri, Piyasa Haberleri, Flaş Haber Olaylar ve Son Haberler Live Mint’teki güncellemeler. İndir Nane Haber Uygulaması Günlük Piyasa Güncellemelerini almak için.

Daha
Az

Yorum yapın