Abd Ve Kanada’daki Nri’ler, Hintli Mf’lerden Elde Edilen Sermaye Kazançları Üzerinden Nasıl Vergilendirilir?

Ancak, ABD ve Kanada’da Hintli MF gelirinin vergilendirilmesine ilişkin kurallar karmaşıktır. Ayrıca, varlık yönetimi şirketlerinin NRI’lerin yatırım yapmasına izin vermesi için uyumluluk gereklilikleri katıdır. Birkaç fon böyle bir yatırıma izin vermezken, bazıları da ilk yatırımı yaparken yatırımcının Hindistan dışında yerleşik olduğunu beyan ederek çevrimdışı modda izin veriyor.

nane Kaliforniya merkezli bir firma olan Petrinovich Pugh & Co.’nun kıdemli vergi müdürü Chandrika Kadur ve Kanada’daki Westmark Tax Group’un kurucusu Mo Ahmad ile Hintli MF’lerden elde edilen sermaye kazançlarının NRI’lerin elindeki vergilendirilmesinin şifresini çözmek için konuştu. ABD ve Kanada’da. Yatırım fonlarından elde edilen temettü gelirinin vergi muamelesinin burada dikkate alınmadığına dikkat edin.

Bir kişinin vergi gereksinimlerine uyması için ne zaman ABD/Kanada’da ikamet ettiği kabul edilir?

BİZ:Bir kişinin burada kaldığı gün sayısına bağlıdır—183 gün eşiktir. ABD’de vergi mukimi olarak kabul edilmek için, cari yılda ABD’de kalınan tüm günlerin toplamı artı bir önceki yıldaki tüm günlerin üçte biri ve ondan önceki yıldaki tüm günlerin altıda biri toplamından fazla olmalıdır. 183 gün. Yeşil kart sahipleri, önemli mevcudiyet testinden bağımsız olarak sakinler olarak kabul edilir.

bunu da beğenebilirsin

Havayollarının tedarik zincirindeki boşlukları giderecek merkez: Scindia

Kahraman, cesur bir niyete güvenir, ancak zorlu bir yolculuk yapar

Çin’de geliştirilen çok yıllık pirinç neden önemli?

Kanada:Bir takvim yılı içinde Kanada’da fiziksel olarak 183 günden fazla bulunan kişiler, koşullara bağlı olarak Kanada kuralları uyarınca vergi mukimi olarak kabul edilir. Burada vergi mukimliğini belirlemenin başka bir yolu daha var ve bu da gerçeklere ve koşullara dayanıyor. Diyelim ki bir birey bu yıl Kasım ayında Kanada’ya göç ediyor ve oraya yerleşiyor. Kasım ayından itibaren kişi, ülkede kaldığı gün sayısına bakılmaksızın Kanada’da ikamet ediyor olarak kabul edilebilir.

nane

Tam Resmi Görüntüle

nane

Hintli MF’lerdeki yatırımlardan elde edilen sermaye kazançları nasıl vergilendirilir?

BİZ:Hindistan yatırım fonlarından elde edilen gelirler, ABD’de yabancı MF’lere yapılan yatırımları caydırmak için uygulamaya konulan Pasif Yabancı Yatırım Şirketi (PFIC) kapsamında vergilendirilmektedir. PFIC kapsamındaki ilgili bilgilerin Form 8621’de bildirilmesi gerekir. PFIC kapsamındaki MF geliri, ‘fazla dağıtım yöntemi’ (varsayılan seçenek), ‘Nitelikli Seçim Fonu’ yolu ve ‘Mark to Market raporlaması’ yoluyla vergilendirilebilir. (Resme bakın.)

Nitelikli Seçme Fonu yolu en çok tercih edilen seçenektir ve burada yatırım değerindeki artış, gerçekleşmemiş olsa bile her yıl sermaye kazancı olarak vergilendirilecektir. Daha da önemlisi, vergi mükelleflerinin ABD’de beyanname vermelerinin ilk yılında bunu seçmeleri gerekiyor. Bunu yayınlayın, bu seçeneği seçmek zor olacaktır.

Piyasa Değeri raporlamasında, varlıkların yıl sonundaki gerçeğe uygun piyasa değeri ile her yıl düzeltilmiş maliyet arasındaki fark, bireysel gelir levhası oranları üzerinden vergilendirilecek olan ‘olağan gelir’in hesaplanmasında dikkate alınacaktır. Herhangi bir kayıp, bu rotadaki kazançlara karşı mahsup edilebilir.

Yukarıdaki iki seçenekten herhangi birinin seçilmemesi durumunda geçerli olan varsayılan yöntem son derece cezalandırıcıdır. Basit bir ifadeyle, MF’lerin satışından elde edilen sermaye kazançları, tüm elde tutma süresi boyunca tahsis edilebilir ve her yıl o yatırımcı için geçerli olan en yüksek marjinal oran üzerinden vergilendirilebilir. Ayrıca, önceki yıllarda vergilerin ödenmediğini göz önünde bulundurarak faiz cezası da almaktadır.

Kanada:Burada, sermaye kazançları, Hindistan’da vergiye tabi gerçek kazançların %50’si üzerinden vergilendirilir. Diyelim ki sattığınız ve 100 $ sermaye kazancı elde ettiğiniz MF birimleriniz var, Kanada’da bireyin marjinal vergi oranında vergiye tabi sermaye kazancı olarak yalnızca 50 $ rapor edilebilir.

Geçerli vergi oranları nelerdir?

BİZ:Vergiler iki düzeyde alınır – federal düzey ve eyalet düzeyi. Federal düzeyde, olağan gelir, bireysel vergi mükellefi için geçerli olan %10 ila %37 aralığındaki oranlarda vergilendirilir. Eyalet vergileri %0 ile %13,3 arasında değişebilir.

Uzun vadeli sermaye kazançları (LTCG) ve kısa vadeli sermaye kazançları (STCG), bir yıllık elde tutma süresine göre ayrılır. STCG, kişi için geçerli vergi oranında ‘olağan gelir’ olarak vergilendirilirken, LTCG %0, 15 veya %20 vergi oranında vergilendirilir.

Federal vergilerin üzerinde ve üstünde olan eyalet düzeyindeki vergiler, duruma göre belirlenir. Bazı eyaletler (örn. Kaliforniya), PFIC’nin Federal tedavisini izlememektedir. Bir dağıtım alınana veya bir düzenleme gerçekleşene kadar gelir kabul edilmeyecek veya vergi uygulanmayacaktır. Vergi mükellefinin brüt geliri belirli bir eşiği aşarsa, %3,8’lik bir ekstra net yatırım gelir vergisi oranı ödemesi gerekir.

Kanada:Kanada’da sermaye kazançlarının vergilendirilmesi için geçerli oranlar, vergi mükelleflerinin yaşadığı eyalete bağlıdır. En yüksek oran %54 ile Quebec eyaletindedir. Bu durumda, geçerli vergi oranı toplam kazançlar üzerinden %27 olacaktır. Çünkü gerçek sermaye kazançlarının yalnızca %50’si vergiye tabidir. Kanada’da LTCG ve STCG arasında bir ayrım yoktur.

Hindistan’da halihazırda ödenmiş olan vergi için ABD veya Kanada’da herhangi bir vergi kredisi hükmü var mı?

BİZ:Yabancı vergi kredisi, esas olarak bir ABD mukiminin Hindistan’da gelir üzerinden ödenen ve ABD vergi beyannamesi üzerinden çifte vergilendirilen vergileri mahsup etmesine izin verir. Yabancı vergi kredisini talep etmek için, vergi beyannamesi ile birlikte ek bir form (Form 1116) doldurmanız gerekir.

Tahsil edemediğiniz herhangi bir yabancı vergi kredisi bir yıllığına geri alınabilir veya 10 yıl ileriye taşınabilir.

Kanada:İster stopaj vergisi ister fiili vergi olsun, Hindistan’da herhangi bir vergi ödenirse, bunu Kanada vergi beyannamesinde bir yabancı vergi kredisi olarak bildirebilirsiniz.

Hindistan’da ödenen verginin yalnızca orantılı bir miktarının Kanada’da kredilendirilebileceğini unutmayın. Kanada’da sermaye kazançlarının %50’si vergilendirildiğinden, Hindistan’da ödenen sermaye kazançları vergisinin yalnızca %50’sine vergi indirimi için izin verilecektir.

Yurtdışına taşınmadan önce yatırımlardan elde edilen kazançlar için herhangi bir tarihsel hak devri var mı?

BİZ:Büyük babalık maddesi yok. Ve bir ABD vergi mukimi olduğunuzda, dünya çapındaki geliriniz üzerinden vergiye tabi olursunuz. ABD’de vergi hesaplaması amacıyla MF yatırımlarının maliyeti, orijinal satın alma maliyeti olacaktır. Ancak aynı gelir üzerinden çifte vergilendirme yapılmayacaktır.

Kanada:Hindistan’da tutulan MF yatırımlarının maliyeti, bu tür yatırımların mukim olma tarihindeki adil piyasa değeri olacaktır. Yani, bir bireyin mukim olmadan önce elde ettiği sermaye kazançları Kanada’da vergiye tabi değildir.

Uyumluluk gereksinimleri nelerdir?

BİZ:Form 8621’de doldurulacak bazı bilgiler, sahip olduğunuz MF birimlerinin detayları, o MF’deki toplam birim sayısı ve yıl sonundaki değeridir. Bireylerden, her planın altında yatan yatırımların ayrıntılarını vererek, MF yatırımlarının her birini ayrı ayrı raporlamaları istenebilir. Bazen bu ayrıntılara kolayca ulaşılamayabilir ve çok zaman alan bir süreç haline gelebilir.

Kanada:Genel olarak, Hintli MF’lerdeki yatırımlardan elde edilen sermaye kazançlarının raporlanması, yalnızca birimler yatırımcı tarafından satıldığında yapılır. Bununla birlikte, bazen, raporlamanın gerekli olup olmadığına karar vermek için, duruma göre, yabancı holdingin (Hint MF’leri) yapısının gözden geçirilmesi gerekliliği vardır. Bu, Kanada dışında 100.000 Kanada dolarından fazla yatırımı olan kişiler için zorunlu hale gelebilir.

Aynı vergi muamelesi ETF’ler ve endeks fonları için geçerli midir?

Evet, hem ABD’de hem de Kanada’da aynı.

Hindistan PMS’ye (Portföy Yönetim Hizmetleri) yapılan yatırımlar, MF’lere göre vergi açısından daha mı verimli?

Evet, PPFAS Yatırım Fonu CIO’su Rajeev Thakkar’a göre. Varlık yönetimi şirketi ayrıca, Hintli yatırımcılardan değil, yalnızca ABD ve Kanada merkezli NRI yatırımcılarından yatırım kabul etmesine izin veren bir PMS lisansına sahiptir.

“Hem MF hem de PMS planı için araştırma yaklaşımı bizim bağlamımızda aynıdır. ABD ve Kanada’dan yatırımcılar, Hintli MF’lerden yıllık bazda gerçekleşmemiş kazançlar üzerinden vergilendirilir. PMS, yalnızca vergi nedenleriyle bu ülkelerdeki NRI’ler için MF’lerden daha iyi bir seçenektir.”

Mint’in başka yerlerinde

Görüşte, Raghu Raman, şirketlerin kendi versiyonlarıyla yüzleştiğini söylüyor ‘vranyo’ Rus ordusunu ifşa eden. Sert V. Pant, çok övülenlerin nasıl olduğunu gösteriyor Çin yönetişim modeli ayrılıyor Siddharth Pai yazıyor tek tip işçi son olaylar arasında en haksız şekilde muamele gördü. Uzun Hikaye açıklıyor bir iş piyasası bilmecesi durgunluk dönemleri için.

Hepsini yakala İş haberleri, Piyasa Haberleri, Flaş Haber Olaylar ve Son Haberler Live Mint’teki güncellemeler. İndir Nane Haber Uygulaması Günlük Piyasa Güncellemelerini almak için.

Daha
Az

Yorum yapın