Abd Temsilciler Meclisi Komite Başkanı, Sbf’nin Tanıklığı Potansiyel Olarak Geciktirme Bahanesine Karşı Çıktı

Amerika Birleşik Devletleri Mali Hizmetler Komitesi başkanı Maxine Waters, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’i sosyal medyada borsada “neler olduğunu öğrenip gözden geçirdikten” sonra ifade vermeyi planladığını duyurduğu için çağırdı.

5 Aralık tarihli bir Twitter dizisinde, Waters alıntı Bankman-Fried’in FTX’in iflasının ardından yaptığı çok sayıda medya röportajı, bilgilerinin komite önünde “ifade için yeterli” olduğunun kanıtıydı. Waters, 13 Aralık’ta FTX’in çöküşünü araştıran bir duruşmaya başkanlık edecek ve komite liderliği, Bankman-Fried ve borsanın düşüşüyle ​​ilgili olaylarla bağlantılı diğer kişilerin ortaya çıkmasını beklediklerini söyledi.

Bankman-Fried’e yönelik bir açıklamada Waters, “FTX’in çöküşü bir milyondan fazla kişiye zarar verdi” dedi. “Tanıklığınız yalnızca Kongre Üyeleri için anlamlı olmayacak, aynı zamanda Amerikan halkı için de kritik olacaktır. 13’ündeki duruşmamıza katılmanız zorunludur ve daha sonra paylaşılacak daha fazla bilgi varsa, devam eden duruşmaları planlamaya hazırız.”

Bankman-Fried’in, FTX’in 11 Kasım’daki iflas başvurusunun ardından ABD’li milletvekilleriyle doğrudan konuşmadığı, ancak birçok medya röportajında ​​yer aldığı ve borsanın çöküşüyle ​​ilgili olayları Twitter’da paylaştığı bildirildi. Sosyal medyadaki birçok kişi, eski FTX CEO’sunun yeminli olacağı ve açıklamalarının yatırımcıları dolandırmak için olası bir niyet oluşturmak için kullanılabileceği göz önüne alındığında ifade verme olasılığının düşük olduğunu öne sürdü.

Waters ile birlikte Bankman-Fried’i 2 Aralık’ta Kongre huzuruna çıkmaya çağıran komite sıralama üyesi Patrick McHenry, yayın sırasında eski FTX CEO’sunun Twitter yanıtına karşı çıkmamıştı. ABD’li milletvekillerinin, Bankman-Fried’in şahsen mi yoksa yayın sırasında bulunduğu Bahamalar’dan uzaktan mı görünmesini isteyip istemediği belli değil.

İlişkili: Kripto topluluğu, SBF’nin kongre duruşmasında şartları dikte etmesi karşısında şaşkına döndü

ABD Senatosu Tarım Komitesi, 1 Aralık’ta FTX’in düşüşünü araştırmak için benzer bir duruşma düzenledi. Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu Başkanı Rostin Behnam, potansiyel olarak ele alınabilecek mevzuat boşlukları hakkında rapor verdiği komite önündeki tek tanıktı. FTX kullanıcıları üzerindeki etkiyi azaltmak.

Yorum yapın