Abd Senatörü, Sec’den Gensler’ı ‘Düzenleme Başarısızlıkları’ Için Yanıt Vermeye Çağırıyor

Minnesota Senatörü Tom Emmer, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’ı kusurlu “kripto bilgi toplama çabaları” nedeniyle kınadı ve Gensler’in “düzenleyici başarısızlıklarının” maliyetini açıklamak için Kongre huzuruna çıkması konusunda ısrar etti.

Emmer’in yorumları 10 Aralık’tan geldi. cıvıldamak 67.500 Twitter takipçisine, 16 Mart’ta SEC Başkanına birlikte yazdığı iki partili bir Blockchain Caucus mektubuna atıfta bulundu.

Emmer, Terra ekosisteminin ve iflas etmiş kripto platformları Celsius, Voyager ve FTX’in çökmesine atıfta bulunarak “Gensler’in kripto bilgi toplama çabalarının etkisiz olduğunu artık biliyoruz” dedi.

“[Gensler] Kongre önünde ifade vermeli ve düzenleyici başarısızlıklarının maliyeti hakkındaki soruları yanıtlamalı” dedi Senatör.

Emmer’e göre Gensler’in 5 Ekim 2021’den beri Meclis Finansal Hizmetler Komitesi huzuruna çıkmadığına dikkat çekti, bu da Emmer’e göre kripto medyasının SEC’in soruşturma başarısızlıklarının boşluğunu doldurmasına neden oldu.

March Blockchain Caucus mektubunun yazarları, SEC’in kripto şirketlerinden bilgi alma çabalarının “hedefli, kasıtlı veya net” değil, “gelişigüzel ve odaklanmamış” olduğunu belirtti.

Emmer, Gensler’in iki ay sonra gelen yanıtının, SEC’in dijital varlık endüstrisine gözetim sağlamak için benimseyeceği yöntem ve süreçleri sorgulayan birkaç soruyu atladığını savundu.

Emmer, “Bunun yerine Gensler, Kongre’ye SEC’in Uygulama ve İnceleme Bölümlerinin rollerini açıklamaya karar verdi,” dedi.

Emmer daha önce finansal gözlemcinin kripto gözetim stratejisine yönelik eleştirilerini dile getirmişti.

26 Kasım’da “Kongre, SEC’in gözetim gündemiyle ilgili ayrıntıları ilerici yayınlara dikilmiş hikayeler aracılığıyla öğrenmek zorunda kalmamalı” dedi.

İlişkili: Cumhuriyetçi milletvekili, SEC başkanının ‘düzenleyici tekel elde etmek için’ FTX ile koordinasyon sağladığını iddia ediyor

Birkaç gün önce 23 Kasım’da Emmer, Gary Gensler’in liderlik eksikliğinin FTX’in Kasım ayı başlarında etkili olan feci çöküşüne katkıda bulunduğunu tweetledi.

Gensler ve SEC’in son yıllardaki çabalarının çoğu, kripto para birimlerinin Howey testinin tanımına girip girmediğini ve bu nedenle ABD menkul kıymetler yasalarına tabi olup olmadığını belirlemeye odaklandı, en önemlisi XRP (XRP) belirteci ile devam eden Ripple davası

Emmer, 2020 yılına kadar uzun süredir bir finansal varlık olarak kripto para birimlerinin savunucusu olmuştur ve ABD hükümetinin kripto endüstrisindeki yeniliği engellememesini sağlamak için yolu açması gerektiği görüşündedir.

Yorum yapın