Abd Mütevelli Heyeti, Ftx Iflas Davasında Alacaklı Komitesinde Wintermute’u Seçti

Amerika Birleşik Devletleri Mütevelli Heyeti, kripto borsası FTX’in iflas işlemlerinin bir kısmından sorumlu komiteye dokuz alacaklı açıkladı.

15 Aralık’ta dosyalanan mahkeme belgelerine göre, ABD Mütevelli Heyeti Andrew Vara, kripto piyasası üreticisi Wintermute Asia’yı “Teminatsız Alacaklılar Komitesi”ndekiler arasında gösterdi. Diğer alacaklılar arasında bireysel yatırımcılar, kripto hedge fonu Coincident Capital, borç verme platformu Genesis’in bir iştiraki olan GGC International, Pulsar Global, Wincent Investment Fund ve Octopus Information yer alıyor.

Komite, fonlarını kaybeden veya FTX’in çöküşünden etkilenen alacaklıları temsil etmede rol oynayacaktı. Firmanın 11 Kasım’daki iflas başvurusu, 1 milyon alacaklı olabileceğini öne sürdü.

Alacaklıların atanması, kripto borsasının Miami Heat stadyumunun adını FTX Arena olarak yeniden adlandırmak için 2021’deki 135 milyon dolarlık anlaşmasını ele alması beklenen FTX’in iflasına ilişkin 16 Aralık’taki duruşmadan önce yapıldı. Firmanın 11 Kasım’da Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunmasına rağmen, yayınlandığı sırada mekanda hâlâ FTX logosu ve markası bulunuyordu. 11 Ocak’ta Delaware Bölgesi’nde bir başka iflas duruşması bekleniyor.

İlişkili: FTX Bahamalar eş CEO’su Ryan Salame, FTX ve Sam Bankman-Fried hakkında düdük çaldı

İflas davasının bir parçası olmayan eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, 13 Aralık’taki kefalet duruşmasının ardından Bahamalar’daki Fox Hill Hapishanesine gönderildi. Şu anda ABD Adalet Bakanlığı, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yatırımcıları ve borç verenleri dolandırmakla ilgili suçlamalarla karşı karşıya.

Yorum yapın