Abd Milletvekilleri, Kripto Madencilerinin Potansiyel Çevresel Etkilerini Raporlamayı Amaçlayan Bir Yasa Tasarısı Çıkardı

Üç ABD milletvekili, Çevre Koruma Ajansı’nı (EPA) kripto madencilerinin enerji kullanımı ve çevresel etkisi hakkında rapor vermeye yönlendirecek bir yasa çıkardı.

Kaliforniya Temsilcisi Jared Huffman ve Massachusetts Senatörü Ed Markey, 8 Aralık’ta yaptıkları bir duyuruda, Bitcoin (BTC) madencilerinin, Bitcoin (BTC) madencilerinin, Bitcoin (BTC) madencilerinin, Bitcoin (BTC) madencilerinin yaklaşık %1,4’ünü oluşturduğunu iddia ederek, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto madenciliğinden kaynaklanan enerji kullanımı konusunda “alarmı çaldıklarını” söyledi. ülkenin elektrik tüketimi Milletvekilleri, Senatör Jeff Merkley ile birlikte, EPA’ya beş megavattan fazla tüketen madencilik faaliyetleri hakkında rapor verme talimatı verecek olan Kripto Varlık Çevresel Şeffaflık Yasasını çıkardı.

Huffman, “Bu sektöre bu tür çevresel zararlar vermek için dokunulmazlık tanımak, çok sayıda federal politikaya aykırıdır ve bu sektörün sunduğu tüm zararı anlamamız gerekiyor” dedi. “Senatör Markey ile olan faturam, kripto madenciliği tesislerinin karbondioksit emisyonlarını raporlamasını ve ayrıca kriptonun çevresel etkileri hakkında kurumlar arası ayrıntılı bir çalışmayı gerektirecek – sonunda bu sektördeki perde geri çekilecek.”

Markey ve Huffman, kripto endüstrisini düzenlemek için hızlı hareket etme nedenlerinin bir parçası olarak iklim değişikliğiyle ilgili endişeleri gösterdi. Tasarının bir taslağında madencilerin neden olduğu “gürültü ve su kirliliği” iddiaları yer aldı.

Çevresel Çalışma Grubu’nun hükümet işlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Scott Faber, çalışma kanıtı kripto para birimlerini “tasarım gereği israf” olarak nitelendirerek ve BTC ve diğer belirteçlerin madencileri daha fazla elektrik kullanmaya teşvik edeceğini iddia ederek mevzuata desteğini dile getirdi:

“Yakın zamanda tamamlanan ethereum birleşmesi ve geçmiş kod değişiklikleri, bitcoin topluluğu tarafından dönüşümün mümkün olduğunu gösteriyor – hepimizin evlerimizi ve arabalarımızı güçlendirmenin yeni yollarına ve yiyeceklerimizi nasıl yetiştirdiğimize adapte olma şeklimiz. […] Finans sektörü dahil her sektör elektrik kullanımını ve sera gazı emisyonlarını azaltabilir. Daha fazla elektrik talebi eklemek – madenciliğin eninde sonunda gerektireceği kanıt olarak – bizi yanlış yöne gönderiyor.

İlişkili: BTC enerji kullanımı 12 ayda %41 artarak düzenleyici riskleri artırıyor

Ethereum blok zincirinin 2022’de iş ispatından daha az enerji tüketen hisse ispatına geçiş yapmasına rağmen, birçok ABD kanun koyucusu elektrik tüketimi için kripto para birimlerini hedeflemeye devam etti. Ekim ayında, Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, Teksas Elektrik Güvenilirliği Konseyi başkanından kripto madencilerinin enerji kullanımı ve potansiyel çevresel etkileri hakkında bilgi talep etmek için altı Kongre üyesine katıldı.

Yorum yapın