Abd Makamları Ftx’i Soruştururken Sam Bankman-Fried Savunma Avukatı Tuttu: Rapor

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in savunma avukatı olarak hareket etmesi için eski bir federal savcı olan Mark Cohen’i tuttuğu bildirildi.

Reuters’in 6 Aralık tarihli bir raporuna göre, Bankman-Fried’in sözcüsü Mark Botnick, eski FTX CEO’sunun Cohen’i, kripto para borsasındaki yatırımcılardan gelen bir dizi hukuk davası ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kanun yapıcılar ve düzenleyiciler tarafından yapılan soruşturmalar arasında tuttuğunu söyledi. Hukuk firması Cohen & Gresser’in kurucu ortaklarından biri olan Cohen, New York Doğu Bölgesi’nde eski bir ABD avukat yardımcısıydı ve aynı zamanda Ghislaine Maxwell’in çocuk suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldığı yüksek profilli davanın savunma ekibinde yer alıyordu. seks kaçakçılığı ve ilgili suçlamalar.

ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi’ndeki milletvekilleri, FTX’in çöküşünü ve yatırımcılar ile geleneksel piyasalar üzerindeki potansiyel etkisini araştırmak için ayrı duruşmalar yapılacağını duyurdu. Meclis Mali Hizmetler Komitesi liderliği, Bankman-Fried’i 13 Aralık’ta FTX ile ilgili bir duruşmada konuşmaya çağırdı, ancak eski CEO, yalnızca “ne olduğunu öğrenip gözden geçirdikten” sonra ifade vereceğini önerdi. Bahamalar’dan şahsen mi yoksa uzaktan mı konuşacağı belli değil.

FTX Group, şirketin milyarlarca dolarlık kaldıraç talep ederek kullanıcıların para çekme taleplerini karşılayamayacak hale geldiği bildirilen bir “likidite sıkışıklığının” ardından 11 Kasım’da Delaware Bölgesi’nde Bölüm 11 kapsamında iflas başvurusunda bulundu. İflas mahkemesindeki başvurular, FTX’in 1 milyondan fazla alacaklıya karşı sorumlu olabileceğini öne sürdü.

İlişkili: Texas uygulayıcıları, Sam Bankman-Fried’in Şubat ayındaki duruşmaya katılmasını istiyor

Bankman-Fried, kripto alanındaki pek çok kişinin eleştirilerine rağmen, FTX’in çöküşünün ardından birçok medya kuruluşunda yer aldı ve birçok kez gazetecilerle konuştu. Eski FTX CEO’su, borsanın düşüşündeki rolünden dolayı defalarca özür diledi ve etkilenen ekip üyelerini “telafi etmeyi” planladığını ancak yatırımcıları bir bütün haline getirmek için somut bir plan sunmadığını söyledi. John Ray, Kasım ayında borsanın CEO’su oldu.

Yorum yapın