Abd Düzenleyicisi, Defi’nin Mali Suçlar Üzerindeki Etkisi Hakkında Geri Bildirim Istiyor: Finance Redefined

Haftalık temel merkezi olmayan finans (DeFi) içgörü dozunuz olan Finance Redefined’a hoş geldiniz – geçen hafta size önemli gelişmeler sunmak için hazırlanmış bir haber bülteni.

ABD düzenleyicileri, bankacılık sektörü oyuncularından DeFi’nin suç riskleri hakkında geri bildirim almalarını istediği için Mali Suçları Uygulama Ağı’nın (FinCEN) kara para aklama ve terörün finansmanı yasalarına daha yakından bakmak istiyor.

Ethereum geliştiricileri, Ethereum’un Şanghay hard forku için Mart ayının son haftasını ve gelecek yılın Haziran ayına kadar bazı ek iyileştirme yükseltmelerini hedefliyor. Ankr protokolü, son istismarından ve bunun sonucunda HAY’ın (HAY) dolaşımından kaynaklanan kötü borcu geri almak için 15 milyon dolar kullandı.

Chainlink, oracle hizmetlerinin güvenliğini artırmak için staking’i dağıtır. Staker’lar, beslemeler performans gereksinimlerini karşılamadığında ağı işaretleyen merkezi olmayan bir uyarı sistemine katıldıkları için Chainlink (LINK) belirteçleri kazanacaklar.

En iyi 100 DeFi tokenı fiyat hareketi açısından karışık bir hafta geçirdi, çünkü birçok token yeşil renkte işlem görürken diğer birkaç token haftalık grafiklerde net kayıp bildirdi.

ABD düzenleyicisi, DeFi’nin mali suçlar üzerindeki etkisi hakkında geri bildirim isteyecek

Bir ABD mali düzenleyicisi, DeFi’nin büronun mali suçları durdurma çabalarını nasıl etkileyebileceği konusunda bankacılık sektöründen geri bildirim almak istiyor.

FinCEN, DeFi’ye “dikkatlice baktığını” söylerken, ajansın vekil direktörü Himamauli Das, dijital varlık ekosisteminin ve dijital para birimlerinin ajans için “öncelikli bir alan” olduğunu söyledi.

okumaya devam et

Ethereum geliştiricileri, Şanghay hard forku için Mart 2023’ü hedefliyor

8 Aralık’ta 151. Ethereum Çekirdek Geliştiriciler Toplantısında yapılan bir tartışmaya göre, çekirdek programcılar Ethereum’un Şangay hard fork’u için Mart 2023’e kadar geçici bir son tarih belirlediler. Ek olarak, geliştiriciler Mayıs veya Haziran 2023’te ağa proto-danksharding’i getirecek olan Ethereum İyileştirme Protokolü (EIP) 4844 yükseltmesini başlatmayı hedefleyecekler.

Merakla beklenen proof-of-stake Merge yükseltmesi 15 Eylül’de tamamlanmış olsa da, stake edilen Ether (stETH) şu anda Ethereum Beacon Chain’de kilitli durumda. Token, dolaşımda yaklaşık 3,5 milyon stETH (4,48 milyar $) ile merkezi olmayan finans protokolü Lido tarafından yaratıldı. Şangay yükseltmesinden sonra, stETH kullanıcıları, ağ işlemlerini doğrulamak için geçerli staking ödülleriyle birlikte paralarını çekebilirler. Ethereum Vakfı, yükseltmeleri bu şekilde yapılandırdığını, “kanıt kanıtına başarılı bir geçişe odaklanmayı basitleştirmek ve en üst düzeye çıkarmak” için yapılandırdığını söyledi.

okumaya devam et

Ankr, Helio stabilcoin istismardan sonra iyileşirken kullanıcıları bir bütün haline getirmek için 15 milyon dolar dağıtıyor

ABD dolarına sabitlenmiş HAY stablecoin’i çıkaran Stablecoin protokolü Helio, 7 Aralık’ta attığı bir tweet’te HAY’de şu ana kadar açık piyasada 3 milyon dolar değerinde kötü borç satın aldığını söyledi. Önceki gün, blockchain altyapı platformu Ankr, son istismarından ve bunun sonucunda HAY’in aşırı dolaşımından kaynaklanan kötü borcu geri almak için 15 milyon dolar tahsis edeceğini açıkladı.

2 Aralık’ta bir bilgisayar korsanının Ankr’ın akıllı sözleşme kodundaki güvenlik açıklarını manipüle etmesi ve teknik bir yükseltmeden sonra özel anahtarları ele geçirmesi sonucunda görünüşte alakasız bir dizi olay meydana geldi. Sonuç olarak bilgisayar korsanı, BNB’ye sabitlenen 20 trilyon Ankr Ödüllü Bahisli BNB’yi (aBNBc) bastı ve aBNBc’nin fiyatı yaklaşık 300 dolardan 2 doların altına düştü.

okumaya devam et

Chainlink, oracle hizmetlerinin güvenliğini artırmak için staking’i başlattı

Cointelegraph’a gönderilen bir duyuruda Chainlink, yeni staking özelliğinin güvenlik ve sürdürülebilir büyümeye odaklanan “Chainlink Economics 2.0” çabalarının ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Daha önce, LINK token ödüllerini almak isteyen Chainlink kullanıcılarının kendi düğümlerini başlatmaları gerekiyordu. Yeni başlatılan staking mekanizması ile Chainlink paydaşları, oracle platformunun güvenliğini artırmaya yardımcı olurken kazanmanın ek bir yolunu buluyor.

okumaya devam et

DeFi pazarına genel bakış

Analitik veriler, DeFi’nin toplam kilitli değerinin 40 milyar doların üzerinde kaldığını ortaya koyuyor. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, DeFi’nin piyasa değerine göre ilk 100 tokeninin dalgalı bir hafta geçirdiğini ve bazı tokenların haftalık yükseliş kaydettiğini, diğerlerinin ise kırmızıda işlem gördüğünü gösteriyor.

Synthetix (SNX), geçtiğimiz hafta %11,8’lik bir artış kaydederek ilk 100 DeFi tokeni arasında en çok kazanan oldu, onu %10,8 ile Stacks (STX) ve %7,47 ile Thorchain(RUNE) izledi.

Bu haftanın en etkili DeFi gelişmelerinin özetini okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dinamik olarak ilerleyen bu alanda daha fazla hikaye, içgörü ve eğitim için gelecek Cuma bize katılın.

Yorum yapın