Abd Adalet Bakanlığı, 2018 Aml Soruşturmasında Binance’i Ücretlendirme Konusunda Ikiye Bölündü: Rapor

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ), kripto para borsası Binance hakkında 2018’de başlayan soruşturmasını tamamlamaya yaklaşıyor. Reuters’ten gelen bir rapor, ABD savcıları arasında toplanan kanıtların aleyhinde suç duyurusunda bulunmak için yeterli olup olmadığı konusunda bir anlaşmazlık olduğunu öne sürüyor. kripto borsası ve yöneticisi ya da değil.

2018 soruşturması, Binance’in ABD kara para aklamayla mücadele (AML) yasalarına ve yaptırımlarına uyumu etrafında dönüyor. ABD savcıları, lisanssız kara para iletimi, kara para aklama komplosu ve cezai yaptırım ihlalleriyle ilgili suçlamaları soruşturuyordu.

Raporda, Binance’in savunma avukatlarının son aylarda Adalet Bakanlığı yetkilileriyle toplantılar yaptığı ve herhangi bir cezai kovuşturmaya karşı çıktığı belirtildi.

Binance’in, kendilerine karşı herhangi bir cezai kovuşturmanın, uzun süreli bir piyasa gerilemesinin ortasında kripto endüstrisine zarar verebileceğini iddia ettiği bildirildi. Rapor, tartışmaların olası savunma anlaşmalarını içerdiğini iddia etti.

Bir Binance sözcüsü Cointelegraph’a Reuters raporunun düzenleyicilerin “aynı sorunların çoğuna karşı her kripto şirketini kapsamlı bir şekilde gözden geçirdiğini” öne sürdüğünü söyledi ve şunları ekledi:

“Bu yeni oluşan sektör hızla büyüdü ve Binance, yasa dışı faaliyetleri tespit etmek ve caydırmak için kullandığımız araçlar ve teknolojinin yanı sıra ekibimize yapılan büyük yatırımlarla güvenlik ve uyumluluğa olan bağlılığını gösterdi.”

Binance, ABD’de hizmet sunmaya yönelik zorlu yasal gereklilikler nedeniyle Temmuz 2017’de ABD müşterileri için özel kripto borsasını başlattı.

İlişkili: Binance’in rezerv kanıtı kırmızı bayraklara neden oluyor: Rapor

Reuters tarafından bu yılın başlarında Haziran ayında yayınlanan bir başka rapor, kripto borsasını kara para aklayanlar için sıcak nokta olmakla suçladı. Binance, raporun titizlikle seçilmiş verilere sahip olduğunu öne sürerek bu tür tüm iddiaları yalanladı.

Binance’in uyum mücadelesi yeni bir şey değil, çünkü borsa yıllar boyunca birden fazla yargı alanından sayısız uyarı aldı. Bununla birlikte, borsa, düzenleyici ve uyumluluk ekibini güçlendirmek için çok sayıda işe almasına rağmen, ABD hariç bu ülkelerin çoğunda uyumluluk sorunlarının üstesinden gelmeyi başardı.

Yorum yapın