AB, Apple’ı iPhone Şarj Kablolarının İşlevselliğini Sınırlandırmaya Karşı Uyardı: Rapor – apk haber

iPhone 15, Lightning bağlantı noktası yerine USB-C'ye sahip olabilir.  (Unsplash'ta Andreas Haslinger'in fotoğrafı)

iPhone 15, Lightning bağlantı noktası yerine USB-C’ye sahip olabilir. (Unsplash’ta Andreas Haslinger’in fotoğrafı)

AB, Apple’ı, Apple’ın “Made for iPhone” programı kapsamında onaylanmayan kabloların şarj hızını ve diğer işlevlerini sınırlamaması konusunda uyardı.

iPhone 15 serisinin lansmanı yaklaştıkça, serinin USB-C ile donatılmış olarak gelebileceğine dair daha fazla söylenti ortaya çıkıyor ve Apple’ın USB-C’ye geçmesi beklenirken AB, Apple’ı sınırlamaması konusunda uyardı. MacRumors tarafından hazırlanan bir rapora göre Apple’ın “Made for iPhone” programı kapsamında onaylanmayan kabloların şarj hızı ve diğer işlevleri. Analist Ming-Chi Kuo Mart ayında “Apple, MFi sertifikalı şarj cihazlarının hızlı şarj performansını optimize edecek” dedi. iPhone 15 için.”

Farkında olmayanlar için, Apple Lightning konektörünü 2012’den beri kullanıyor ve AB, Apple ve diğer üreticilerin USB-C’ye geçmek için kablolu şarj kullanmasını zorunlu kılan bir düzenlemeyi ancak yakın zamanda kabul etti. AB’ye göre, Apple’ın yeni yönergelere uyması için 24 Aralık 2024’e kadar süresi var.

MacRumors, Avrupa Komiseri Thierry Breton’un Apple’a, yasa Aralık 2024’te yürürlüğe girdiğinde USB-C kablolarının işlevselliğini sınırlamaya izin verilmeyeceğini ve iPhone’ların AB bölgesinde satılmasını yasaklayacağını belirten bir uyarı mektubu gönderdiğini öğrendi. .

Ayrıca, şu anda USB-C bağlantı noktasıyla birlikte gönderilen iPad’ler, anlaşılan, ‘MFi’ sınırlamasını uygulamıyor. Bu nedenle, AB mektubu ve geçmiş performans kaydı göz önüne alındığında, Apple’ın gelecekteki iPhone kabloları için MF sınırlamasını kaldırması mümkün olabilir.

Ancak bunun sadece bir spekülasyon olduğunu ve Apple’ın böyle bir kısıtlama getirmeyi hiç düşünmeyebileceğini belirtmek gerekiyor. iPhone 15 serisinin Eylül ayında piyasaya çıkması beklendiği için durumun netleşmesi çok uzun sürmeyecek.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın