3Ac Tasfiye Memurları Için Hukuk Ekibi, Suçu Ftx’e Kaydırdıkları Için Kurucuları Patlattı, Iflas Ortasında Medya Saldırısı

İflas avukatlarına göre, Terra Labs ile yakın bağları olan Singapur merkezli kripto koruma fonu Three Arrows Capital veya 3AC’nin kurucuları, kendi tasfiyesiyle uğraşmaktan çok sosyal medya ve haber kaynaklarıyla ilgilenerek daha fazla zaman harcıyor.

2 Aralık’ta New York’un Güney Bölgesi’ndeki Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesi’nde yapılan bir duruşmada, 3AC tasfiye memurlarının avukatları, kurucuları Zhu Su ve Kylie Davies’i “Twitter aracılığıyla yapılan yorumlara karşı aktif ve duyarlı” olmakla birlikte “defalarca başarısız olmakla” suçladılar.[ing] şirketin varlıklarını ve ilgili konuları tartışmak için tasfiye memurlarıyla ilişki kurmak”. Hukuk ekibine göre Zhu ve Davies, tasfiye memurlarıyla yalnızca “sınırlı görüşmelerde” bulundular ve sık sık yargı yetkilerini değiştirdiler – bildirildiğine göre Bali ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat ediyorlar.

Danışma firması Teneo aracılığıyla 3AC tasfiyecilerini temsil eden Latham ve Watkins’in avukatı Adam Goldberg, kurucuların CNBC ve Bloomberg muhabirleriyle “itibarlarını eski haline getirmek için” konuştuklarını ve başka bir büyük kripto firmasının iflas etmesinden yararlandıklarını ekledi:

“FTX’in çöküşünden bu yana, Bay Davies CNBC’de göründü ve her iki kurucu da Twitter’da çok aktif oldular, FTX’e seslendiler ve FTX’in borçluların çöküşüne neden olduğu teorisini geliştirdiler. En hafif tabirle ilginç, FTX’in bu borçlunun düşüşüne neden olduğu teorisini ilk kez FTX’in kendi sansasyonel çöküşünden sonra duyduk.”

Goldberg, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e “gerçeği açıklama” çağrısı yapan ve görünüşte 3AC alacaklılarının sorumluluğundan kaçan Zhu ve Davies’in “ironik” davranışına işaret etti. Her iki 3AC kurucusunu da mahkeme işlemlerine uymaya zorlamayı amaçlayan yöntemleri ima etti, muhtemelen Ekim ayında Zhu ve Davies’i mahkeme celbi için “alternatif bir yol” önermenin bir uzantısı. Yayın sırasında, 3AC kurucularının nerede olduğu belli değildi.

İlişkili: 3AC kurucuları, Terra’nın kurucusuyla bağlarını ortaya koyuyor, çöküş için aşırı güveni suçluyor

3AC, 1 Temmuz’da New York iflas mahkemesinde Bölüm 15’te iflas başvurusunda bulundu. Firma bir noktada 10 milyar dolardan fazla varlık yönetti ve tasfiyesi muhtemelen devam eden kripto ayı piyasasına katkıda bulundu. Çöküşün ardından, Voyager Digital, Celsius Network, BlockFi ve FTX gibi kripto kredi firmalarının tümü, sonunda iflas başvurularına yol açan likidite sorunları bildirdi.

Yorum yapın