3Ac Iflas Süreci, Kurucularının Nerede Olduğu Bilinmeyen Zorluklarla Karşı Karşıya

Yargıç Martin Glenn’in Güney Bölgesi için sanal bir duruşma sırasında verdiği bir karara göre, Three Arrows Capital (3AC) tasfiye memurlarının, şu anda iflas etmiş olan kripto hedge fonunun kurucularını Twitter üzerinden mahkemeye celp etme izni verilmesi için daha fazla belge sunması gerekecek. 2 Aralık’ta New York İflas Mahkemesi.

Tasfiyecileri temsil eden avukatlar, koruma fonunun kurucu ortakları olan Zhu Su ve Kyle Davies’in son aylarda tasfiye memurlarıyla temas kurmakta defalarca başarısız olduklarını iddia etti. Bir duruşma sunumuna göre, “Tasfiye memurları ve kurucular arasında bir iletişim protokolü kabul edildi, ancak tatmin edici bir işbirliği sağlamadı”.

Tasfiye memurları, şirketin kurucularının yabancı mahkeme kararlarının uygulanmasının zor olduğu Endonezya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunduğunu iddia etti.

Cointelegraph’ın 18 Ekim’de bildirdiği üzere, kurucular Singapur’daki avukatları aracılığıyla hizmet vermeyi de reddettiler ve bu durum, tasfiye memurlarının Su ve Davies’i mahkeme celbi için alternatif yollar aramasına yol açtı. Aynı gün Bloomberg, ABD düzenleyicilerinin olası bir soruşturma başlattığını açıkladı. hedge fonunun yatırımcıları yanıltıp yönlendirmediğine ve uygun kurumlara kaydolmamasına ilişkin 3AC tarafından yapılan yasal ihlaller.

Yargıç Glenn, kurucuların vatandaşlığı ve mevcut konumu hakkında sorular yöneltti ve tarafların belgelerin ibraz edilmesi için bir mahkeme celbi ile taraf olmayan bir kişiye hizmet vermesine izin veren Kural 45 kapsamındaki sorunlardan bahsetti. Belirtti:

“Mahkemenin bakış açısından, onlara mahkeme celbi tebliğ edilmesi konusuyla ilgilidir. […] Ancak Kural 45’e göre, bu mahkemenin bunlardan herhangi biri üzerinde kişisel yargı yetkisi kullanıp kullanamayacağı konusunda bir sorun var. Ve vatandaşlık buna bağlıdır.”

Yargıç ayrıca, Twitter gibi alternatif bir hizmet tarafından mahkeme celbi verilmesine izin verilmesinin ancak “uygulanabilir bir karar” olması durumunda mümkün olacağını kaydetti.

İlişkili: 3AC tasfiye memurları için hukuk ekibi, suçu FTX’e kaydırdıkları için kurucuları patlattı, iflas ortasında medya saldırısı

İflas sürecinden sorumlu tasfiye şirketi Teneo, Cointelegraph’a 5 Ekim’de hedge fonunun kurucu ortakları tarafından başlatılan bir fon olan Starry Night Capital ile ilgili adreslerden taşınan misli olmayan tokenlerin velayetinin kendisine ait olduğunu söyledi.

Tasfiye memurları, Singapur bankaları veya şirketin randevu öncesi avukatları tarafından tutulan 35,6 milyon dolarlık fiat para biriminin kontrolünü ele geçirdiklerini iddia ediyor. Ek olarak, 60’tan fazla token türü tespit edildi ve tasfiye memurlarının kontrolü altında bir dijital para saklama hesabında tutuluyor ve gerektiğinde ABD dolarına çevriliyor.

Yorum yapın