2023’Te Gayrimenkul Yatırımı: Daha Iyi Sonuçlar Almak Için Akılda Tutulması Gerekenler

Emlak piyasası her zaman karlı bir yatırım olmuştur ve COVID pandemisinin ardından önemli ölçüde artmıştır. Livemint, 2023’te gayrimenkul yatırımlarıyla daha iyi ve istenen sonuçlara ulaşmanın yollarını öneren sektör uzmanlarıyla konuştu.

Goel Ganga Group MD Atul Goel, emlak piyasasının hızlı bir şekilde patlamasına rağmen, bu sektördeki yatırımların sağlıklı bir şekilde değer kazanması için uzun bir bekleme süresi olduğunu söyledi.

Ancak kendi mülkünüzü kiraya vererek hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Sonuç olarak, yatırım getirisi açısından, ticari gayrimenkul yatırım 2023 yılında konut amaçlı gayrimenkul yatırımından daha kazançlı olacağını sözlerine ekledi.

Herhangi bir proje türüne yatırım yapmadan önce uzmanlara danışmanız her zaman tavsiye edilir.

“Böyle bir kuruluşun ciddiyetine güvenmenin en iyi yolu, sosyal ağlarda referanslar aramak, web sitelerine erişmek, şu anda yürüttükleri ve geçmişte yürüttükleri proje türlerini doğrulamak, doğrudan uzman bir danışmanla ve/veya projeyle konuşmaktır. RPS Group Ortağı Suren Goyal, yöneticiye danışın ve arkadaşlarınızdan veya tanıdıklarınızdan onlar hakkında referans isteyin” dedi.

Hindistan Sıhhi Tesisat Derneği Başkanı Gurmit Singh Arora’ya göre, insanlar çevresel faydalarının daha fazla farkına vardıkça, yeşil bina Hindistan’da popülerlik kazandı. Bir ev satın alırken veya kiralarken, istenen fiyattan daha fazlasını düşünmek önemlidir.

“Bir yatırımcı ayrıca enerji tüketiminin maliyetini, bir binanın kullanım ömrü maliyetlerini ve bakım ve onarım masraflarını da göz önünde bulundurur. Yeşil dereceli herhangi bir yapıya yatırım yapmak, bu tür yapıların sağladığı sayısız fayda nedeniyle karlı bir karar olabilir. Bina inşaatı, Hindistan’daki toplam enerji tüketiminin %70’ini oluşturuyor” dedi Gurmit Singh Arora.

Bu nedenle, gelecek yıl gayrimenkul yatırımı yapmayı planlıyorsanız, uzmanların önerdiği bu faktörleri aklınızda bulundurun.

Sorumluluk Reddi: Yukarıda belirtilen görüşler ve tavsiyeler bireysel analistlere aittir ve Mint’e ait değildir.

Hepsini yakala İş haberleri, Piyasa Haberleri, Flaş Haber Olaylar ve Son Haberler Live Mint’teki güncellemeler. İndir Nane Haber Uygulaması Günlük Piyasa Güncellemelerini almak için.

Daha
Az

Yorum yapın